Oficjalnie: Paweł Żyra wypożyczony do Chojniczanki

fot. www.mkschojniczanka.pl

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami Paweł Żyra został wypożyczony do Chojniczanki Chojnice do końca sezonu.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Paweł Żyra najbliższe pół roku spędzi w I Lidze. Reprezentował będzie barwy Chojniczanki Chojnice. Jak stwierdził Michał Żewłakow na łamach oficjalnej strony klubu: -Wypożyczenie Pawła Żyry do pierwszej ligi ma pomóc temu zawodnikowi w wykonaniu kolejnego kroku naprzód. W Chojniczance Chojnice będzie mu zdecydowanie łatwiej o grę, co pozwoli zawodnikowi na zebranie cennego doświadczenia. Paweł ma przede wszystkim zbierać minuty i doświadczenie, więc klub zabezpieczył się na wypadek, gdyby piłkarz na boiskach pierwszej ligi nie grał.

20-letni Żyra rzadko występował w pierwszej drużynie Zagłębia. Do tej pory rozegrał zaledwie 18 spotkań (w latach 2015-2018). W zespole z Chojnic będzie miał okazję do częstszych występów.

Powodzenia „Żyrka”!