Ben van Dael: Przegraliśmy zasłużenie

0
fot. Mikołaj Olszewski

Zaraz po przegranym meczu ze Śląskiem Wrocław odbyła się konferencja, na której wypowiedzieli się obaj trenerzy. Ben van Dael był bardzo rozczarowany postawą i zaangażowaniem zawodników. Oto co powiedzieli obaj  szkoleniowcy. 

Ben van Dael (Zagłębie Lubin): Uważam, że Śląsk zasłużenie zwyciężył na podstawie zaangażowania. Jesteśmy zespołem dobrze grającym w piłkę, ale powinniśmy grać mocniej fizycznie i dawać sobie radę z drużynami, które grają siłowo. Mimo wszystko na początku pierwszej połowy nie wykorzystaliśmy dwóch szans. Wtedy była faza spotkania, gdzie musieliśmy się cofnąć. Nasi zawodnicy nie biegali wystarczająco agresywnie na pozycje. W drugiej połowie chcieliśmy wprowadzić zmiany.. Na początku dobrze to wyglądało, później głupi faul i straciliśmy drugiego gola. Od tego momentu gospodarze poczuli się jeszcze lepiej. Powtarzam, przegraliśmy zasłużenie.
Powiedziałem sędziemu kilka słów, nie przeklinałem. Zostałem usunięty na podstawie mojego języka ciała. Byłem sfrustrowany bo mój zespół prezentował się słabo i być może miało to wpływ. Piłka nożna to gra emocji i dziś je pokazałem. To nie było dobre zachowanie. Wspomniałem sędziemu aby zwracał uwagę na wszystkie faule. Praca sędziego jest bardzo ciężka. Powinien jednak bardziej stanowczo reagować na faule.
Zarówno Bartosz Kopacz i Filip Starzyński powinni zagrać w kolejnym meczu z Lechią Gdańsk. Wciąż czekamy na Alana Czerwińskiego. Nie możemy poświęcać zawodnika, aby grał nie w pełni przygotowany.

Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław): Cieszę się. Wygraliśmy derby i atmosfera w szatni jest świetna. Na początku meczu, przez pierwsze 20-25 minut przeciwnik sprawiał nam problemy. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że Zagłębie przyjechało bardzo pewne siebie po dwóch pierwszych meczach. Muszę pochwalić swoich zawodników jak zareagowali na grę przeciwnika. Z biegiem czasu nasza gra poprawiła się. Pierwszą bramkę zdobyliśmy dzięki stałemu fragmentowi gry. Tutaj muszę pochwalić zawodników, którzy zrealizowali to, ale także sztabowi za przygotowanie stałych fragmentów. Również na początku drugiej połowy nam się udała. Druga bramka uspokoiła zespół i byliśmy bliscy zdobycia  trzeciej bramki. Mecz udał nam się  taktycznie. wiedzieliśmy, że przeciwko nam stoi mocny przeciwnik, ale nie straciliśmy gola. Dla nas jest to dobre. Dziękuję kibicom, którzy nam pomogli.
Chcieliśmy grać po ziemi i kombinacyjnie. Każdemu zawodnikowi mówię co należy do jego zadań. Zagłębie grało wysokim pressingiem i zmuszało naszych zawodników do grania górną piłką. Na początku mieliśmy moment krytyczny, gdzie prawie straciliśmy gola, ale udało nam się nie stracić gola. Muszę docenić zawodników za to jak dobrze zagrali taktycznie.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl