Porażka w derbach po mizernym meczu | Śląsk Wrocław 2:0 Zagłębie Lubin

0
fot. Mikołaj Olszewski

Po słabym meczu Zagłębie Lubin przegrało ze Śląskiem Wrocław 0:2. Spotkanie stało na naprawdę mizernym poziomie. Kibice oczekiwali podtrzymania dobrej pasji i udowodnienia dobrej dyspozycji, lecz tym razem w Derbach Dolnego Śląska okazaliśmy się słabsi od wrocławskiej drużyny.

Spotkanie zostało poprzedzone minutą ciszy, a na stadionie zabrakło też oczywiście kibiców „Miedziowych”. Zagłębie mogło objąć prowadzenie już w 7. minucie. Z kontratakiem świetnie wyszedł Bartłomiej Pawłowski, który podał piłkę do niepilnowanego Bohara. Po jego strzale futbolówka minęła Słowika i zmierzała już do pustej bramki, ale w ostatniej chwili zdołał ją wybić jeden z obrońców Śląska. Kilka minut później gospodarze spróbowali odpowiedzieć. Strzał Celebana z prawej strony boiska wyraźnie minął jednak naszą bramkę. To akcje Zagłębia przynosiły większe zagrożenie. W 14. minucie w zamieszaniu pod bramką sytuacyjny strzał oddał Balić, ale dobrze zachował się Słowik.

W 19. minucie piłkarze Śląska domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z „Miedziowych”. Sędzia Lasyk nie dopatrzył się jednak złamania przepisów. Na większe emocje czekaliśmy do 40. minuty. Śląsk wyprowadził kilka groźnych akcji. Jedno z dośrodkowań przyniosło duże zagrożenie, ale na szczęście znakomicie zachował się Hładun, który odbił piłkę po precyzyjnym strzale głową. W 43. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mączyński, głową przedłużył Robak, a z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Mateusz Radecki. Pod koniec pierwszej połowy zupełnie pogubiliśmy się w obronie i ostatnie minuty należały do rywala, który stworzył sobie kilka szans. Chwilę po straconej bramce Śląsk mógł nawet podwyższyć wynik, ale po nieporozumieniu w szeregach obrony w ostatniej chwili interweniował Hładun.

Mecz nie mógł się specjalnie podobać w pierwszej połowie. Zagłębie nie pokazało tego, co zaprezentowało w ostatnich meczach.

W 52. minucie Śląsk zdobył drugiego gola. Dośrodkowanie Musondy mocnym strzałem głową wykończył Marcin Robak. Dominik Hładun nawet nie zdążył nawet ruszyć się z miejsca. Kilkadziesiąt sekund później byliśmy bardzo blisko straty trzeciej bramki. Tym razem zabrakło centymetrów, żeby zawodnik gospodarzy wykorzystał dośrodkowanie. Trzeba zauważyć, że największym zagrożeniem były dla nas stałe fragmenty gry. Nasi obrońcy zupełnie tracili krycie i dopuszczali do groźnych sytuacji. W 60. minucie fatalny błąd w rozegraniu popełnił Jagiełło, który podał wprost do wychodzącego sam na sam Robaka. Tym razem Hładun skutecznie interweniował. W 63. minucie w naszym polu karnym ponownie doszło do kontrowersji związanej dotknięciem piłki ręką. I tym razem arbiter nie przyznał gospodarzom rzutu karnego. Trzeba przyznać, że bardzo źle weszliśmy w drugą połowę.

Trzy minuty później w niezłej sytuacji w polu karnym znalazł się Bartłomiej Pawłowski, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. W zasadzie druga połowa nie przyniosła zbyt wielu składnych akcji. W 88. minucie trener Ben van Dael został odesłany na trybuny. W doliczonym czasie gry trzeciego gola zdobył Arkadiusz Piech. Wideoweryfikacja pokazała jednak, że napastnik Śląska Wrocław znajdował się na pozycji spalonej.

Druga stracona bramka ewidentnie podcięła nam skrzydła i nie byliśmy w stanie zdobyć kontaktowej bramki. Wszyscy wiemy jak duże znaczenie mają spotkania pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem, dlatego szkoda tej porażki podwójnie. To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu.

W przyszłej kolejce podejmiemy na własnym terenie obecnego lidera, Lechię Gdańsk (4 marca, 18:00).

Śląsk Wrocław 2:0 Zagłębie Lubin
Radecki (43’), Robak (52’)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Tarasovs, Golla, Cholewiak – Mączyński, Łabojko (75’ Chrapek), Musonda, Radecki, Pich (78’ Gąska) – Robak (90’ Piech).

Zagłębie Lubin: Hładun – Tosik, Guldan, Oko, Balić – Slisz, Jagiełło, Pawłowski, Pakulski (57’ Sirotov), Bohar (74’ Mareš) – Tuszyński.

Żółte kartki: Oko, Sirotov.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl