Tomasz Musiał arbitrem w derbach

0
fot. Mikołaj Olszewski

Tomasz Musiał z Krakowa będzie sędzią głównym niedzielnego meczu derbowego pomiędzy Zagłębiem Lubin a Miedzią Legnica. Na liniach pomogą mu Sebastian Mucha oraz Michał Gajda. Sędzią technicznym będzie Sebastian Krasny a za system VAR odpowiadać będą Paweł Raczkowski i Tomasz Listkiewicz. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Arbiter z Krakowa w tym sezonie prowadził już jedno spotkanie z udziałem „Miedziowych”. W 6. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Lecha Poznań 2:1.
Musiał był dwukrotnie arbitrem w spotkaniach z udziałem Miedzi Legnica. Legniczanie nie wygrali żadnego z tych spotkań. Najpierw zremisowali na wyjeździe z Wisłą Płock 2:2 a kolejkę później ulegli przed własną publicznością Legii Warszawa.

Tomasz Musiał ma już doświadczenie w prowadzeniu Derbów Dolnego Śląska. Do tej pory trzykrotnie prowadził mecz Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław. Dwukrotnie górą byli lubinianie (4:0 i 2:0). Raz lepsi okazali się wrocławianie (2:1).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl