Ben van Dael na konferencji po meczu z Wisłą

0
fot. Mikołaj Olszewski

Oto co po meczu z Wisłą Płock powiedzieli trenerzy Kibu Vicuna i Ben van Dael.

Kibu Vicuna (trener Wisły Płock): – Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Piłka nożna jeszcze raz była dla nas brutalna. Mieliśmy więcej sytuacji od rywala. Był moment w drugiej połowie, kiedy Zagłębie miało przewagę w środku, ale i tak to my stworzyliśmy sobie wtedy szanse Ricardinho i Marazasa. Następnie straciliśmy bramkę w prosty sposób… To niemożliwe w takim ważnym meczu i w takim momencie.

Ben van Dael (trener Zagłębia Lubin): – W pierwszej części meczu zagraliśmy bardzo słabo – powiedziałem o tym moim zawodnikom w przerwie. Mieliśmy duży problem z Wisłą Płock, która przejęła kontrolę nad meczem i szybko atakowała. W mojej opinii wyglądało to źle. Nasi boczni obrońcy nie realizowali założeń, które nakreśliliśmy przed meczem. Dodatkowo mieliśmy sporo problemów w środku pola i zostawialiśmy piłkarzom Wisły za dużo przestrzeni. W drugiej części meczu prezentowaliśmy się lepiej, przede wszystkim dlatego, że zaczęliśmy mieć kontrolę nad piłką. Zespół z Płocka w końcówce zaryzykował, chciał zdobyć zwycięską bramkę, jednak w mojej opinii to my mieliśmy więcej szans na zdobycie gola. Uważam, że gdybyśmy lepiej się zachowali w tych sytuacjach, moglibyśmy zdobyć więcej bramek. Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu, ale cieszymy się z odniesionego zwycięstwa.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − nine =