Ben van Dael zawieszony na jeden mecz

0
fot. Sławomir Puciato

Ben van Dael nie będzie mógł poprowadzić Zagłębia Lubin z poziomu ławki rezerwowych. Komisja Ligi nałożyła karę na naszego szkoleniowca za jego zachowanie w trakcie meczu derbowego ze Śląskiem Wrocław. Obowiązki van Daela w meczu z Lechią Gdańsk przejmie Paweł Karmelita.

W trakcie meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Ben van Dael został odesłany przez Piotra Lasyka na trybuny. Całą sytuację nasz szkoleniowiec skomentował na pomeczowej konferencji prasowej: „Powiedziałem sędziemu kilka słów, nie przeklinałem. Zostałem usunięty na podstawie mojego języka ciała. Byłem sfrustrowany bo mój zespół prezentował się słabo i być może miało to wpływ. Piłka nożna to gra emocji i dziś je pokazałem. To nie było dobre zachowanie. Wspomniałem sędziemu aby zwracał uwagę na wszystkie faule. Praca sędziego jest bardzo ciężka. Powinien jednak bardziej stanowczo reagować na faule.”

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl