Dróżdż dla Przeglądu: Odczuwamy efekt Piątka. Skauci bardziej interesują się naszymi młodymi zawodnikami

0
fot. Mikołaj Olszewski

Prezes klubu Mateusz Dróżdż udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu. Motywem przewodnim rozmowy była ogólna sytuacja w klubie. Nie zabrakło pytań o akademię i Krzysztofa Piątka z Milanu.

GRZEGORZ RUDYNEK: Ile pożarów musiał pan gasić w Lubinie jesienią?
MATEUSZ DRÓŻDŻ (prezes Zagłębia Lubin): Mnóstwo, większość jest ugaszona, w kilku miejscach jeszcze tli się ogień.

Po porażce z Huraganem powiedział pan, że piłkarze dostaną po kieszeni, a sztab zapłaci za zgrupowanie przedmeczowe. Zapłacił?
Nie. Kary dla sztabu i zawodników zostały wymierzone w ten sposób, że cofnięto uchwały zarządu dotyczące premiowania na koniec sezonu. Podczas rozmowy z trenerem Mariuszem Lewandowskim powiedziałem, że premia zostanie obcięta o wartość zgrupowania przed wyjazdem do Morąga, ponieważ trener poprosił o dodatkowy obóz właśnie przed tym meczem. Straty po porażce w PP były wymierne, z tego powodu wycofał się sponsor stadionu. Nie było tak, że wystawiałem fakturę i dałem sztabowi, by ten ją opłacił.

**

Odczuliście już efekt Krzysztofa Piątka?
Bardzo. Nie chodzi o to nawet, jak klub jest postrzegany za granicą. Na treningach 9-latkowie chcą strzelać gole jak Piątek. Przy wejściu do akademii powiesiliśmy jego koszulkę z Milanu obok tej z Zagłębia. To olbrzymi bodziec dla młodych zawodników. Obserwujemy większe zainteresowanie naszymi młodymi piłkarzami ze strony skautów, na niedawnym meczu z Lechią było ich 25. O wypowiedź na temat Piątka poprosił mnie „France Football”.

Efekt Piątka odczuliście też finansowo?
Jeszcze nie, bo Genoa wciąż nie wypłaciła nam ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika. Czekam na te środki, by przeznaczyć je na rozpoczęcie budowy hali sportowej.

CAŁY WYWIAD DO PRZECZYTANIA.
Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + 7 =