III liga: Grad goli na inaugurację rundy wiosennej

0
fot. www.kspolkowice.pl

W 18 kolejce III ligi Zagłębie II Lubin wygrało u siebie z Górnikiem Polkowice 6:3.

Przed meczem pierwszej drużyny w Szczecinie podopieczni Adama Buczka wyszli na murawę walczyć o ważne ligowe punkty w nowej rundzie. Trzecioligowe rezerwy przystąpiły do tego spotkania z pięciopunktową stratą do lidera z Polkowic.

Już w drugiej minucie spotkania pewnie bramkarza gości pokonał Adam Borkowski. Mecz zaczął się dobrze, szybkie tempo spotkania sprawia, że spotkanie dobrze się oglądało. Piłka przez kolejny kwadrans spotkania była głównie przy nogach piłkarzy Zagłębia, aż goście przeprowadzili w 22 minucie zabójczą kontrę po której zmuszony do kapitulacji jest Mateusz Kuchta. Jednakże długo “Miedziowi” nie każą czekać na drugą bramkę w ich wykonaniu. 24 minuta meczu i Adam Borkowski umieszcza piłkę w bramce Górnika Polkowice. W pierwszej połowie gospodarze dominują na boisku, czego potwierdzeniem jest trzecia bramka dla Lubina, a zdobywa ją środkowy pomocnik Patryk Mucha. Minutę przed końcem pierwszej połowy Eryk Sobków ładnym strzałem wbija przysłowiowy gwóźdź do trumny rywali. “Miedziowi” po gwizdku kończącym pierwszą połowę wygrywają z liderem III ligi 4:1.

Drugą połowę zaczynamy tak samo dobrze jak pierwszą. Druga minuta drugiej części spotkania i sędzia główny wskazuje na wapno w polu karnym Górnika. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Eryk Sobków. Po godzinie gry na placu boiska mogliśmy zobaczyć powracającego po kontuzji zerwania więzadeł w kolanie Alana Czerwińskiego. Górnik zaczął przejmować inicjatywę czego skutkiem są dwie szybko zdobyte bramki w przeciągu pięciu minut. Szybko się okazało, że to ostatnie sytuacje dla Polkowiczan w tym meczu gdyż pięć minut przed końcem spotkania hat-tricka kompletuje Eryk Sobków. Wygrywamy spotkanie z liderem 6:3.

Zagłębie II Lubin 6:3 Górnik Polkowice
Bramki: Adam Borkowski x2, Patryk Mucha, Eryk Sobków x3 – Bancewicz, Bednarski, Szuszkiewicz
Zagłębie II Lubin: Kuchta – Żmijewski, Bogacz, Warpas, Witsanko – Mucha, Soszyński (K), Dudziński (67’ Jakub Ryś) – Borkowski (85’ Hoogerwerf), Sobków, Gołębiowski (60’ Alan Czerwiński).

Górnik Polkowice (wyjściowy skład): Furtak – Magdziak, Kowalski – Haberek, Ciupka, Bancewicz, Szuszkiewicz, Ekwueme, Fryzowicz, Wacławczyk, Azikiewicz, Opałacz.

 

Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − eleven =