Paweł Karmelita: Wygraliśmy bardzo ważny mecz

0
fot. Sławomir Puciato

Zagłębie Lubin na własnym boisku okazało się lepsze od lidera LOTTO Ekstraklasy Lechii Gdańsk. „Miedziowi” wygrali 2:1 po golach Starzyńskiego i Bohara. Po meczu w odmiennych nastrojach byli szkoleniowcy obu ekip. Oto co powiedzili na konferencji praswowej.

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk): Był to mecz, którego na pewno nie musieliśmy przegrać. Myślę, że sprawiedliwy byłby remis, ale trudno w piłce nożnej szukać sprawiedliwości. Próbowaliśmy grać piłką, KGHM Zagłębie wykorzystywało nasze straty, które kończyły się groźnymi kontratakami. Uważam, że w ostatniej minucie meczu powinien zostać podyktowany rzut karny dla nas, ale sędzia nie zdecydował się na skorzystanie z VAR-u. Nie chciałbym wchodzić w kompetencje arbitrów, ale z mojego punktu widzenia był to ewidentny rzut karny. Nie szukam jednak usprawiedliwienia – gratuluję KGHM Zagłębiu, a my gramy dalej.

Paweł Karmelita (Zagłębie Lubin): Wygraliśmy bardzo ważny mecz. Bardzo zależało nam na zmazaniu plamy po nieudanym meczu we Wrocławiu. Udało nam się to, więc jesteśmy bardzo szczęśliwie. Za nami bardzo trudny mecz z liderem, który momentami prowadził grę. Koniec końców trzy punkty zostają w Lubinie, co jak wspomniałem wcześniej, bardzo nas cieszy. Od jutra skupiamy się już tylko na kolejnym, bardzo trudnym meczu z Pogonią Szczecin.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl