Każdy punkt ma znaczenie

0
fot. Mikołaj Olszewski

W ramach 33. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Jagiellonie Białystok. Dotychczas w grupie mistrzowskiej nie wiodło nam się najlepiej, mamy jednak nadzieję na przełamanie i powrót na właściwe tory.

Pozycja prawego obrońcy osłabiona

Alan Czerwiński oraz – możliwe – Bartosz Kopacz w skutek kontuzji nie wystąpią w spotkaniu z Jagiellonią. Są to znaczące postacie w drużynie „Miedziowych”. Wierzymy, że trener Ben van Dael wyłoni piłkarza, który godnie ich dzisiaj zastąpi. Jeśli nie zagra faktycznie Kopacz, jego miejsce zajmie Jakub Tosik.

Powstrzymać Imaza

Jesús Imaz to bardzo ważna postać w zespole „Dumy Podlasia”. Zawodnik ten może pochwalić się aż 7 zdobytymi bramkami z ostatnich 9 strzelonych przez drużynę z Białegostoku.

Obrona „Miedziowych” musi wyjść na boisko wyjątkowo skoncentrowana, aby 28-letni Hiszpan nie poprawił swojego dorobku.

Historia pojedynków

Zagłębie w tym sezonie mierzyło się z Jagiellonią dwukrotnie. Pierwszy mecz miał miejsce w Lubinie i zakończył się porażką 0:2.

Natomiast rewanż w Białymstoku każdemu sympatykowi „Miedziowych” zapadnie w pamięć na długo. Lubinianie zdominowali gospodarzy i już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się były gracz „Dumy Podlasia” Patryk Tuszyński. Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. W 37. minucie bramkę zdobył Damjan Bohar, a chwilę później bo w 40. minucie wynik podwyższył Patryk Tuszyński. Przez cały mecz Zagłębie grało w piłkę i kontrolowało przebieg spotkania. Zwieńczeniem tego pięknego widowiska był gol Bartka Pawłowskiego, który dobił rywala po świetnie wyegzekwowanej kontrze.

Kryzys Zagłębia?

Zespół Bena van Daela zanotował w rundzie finałowej serię dwóch porażek z rzędu. Gra „Miedziowych” nie przekonywała. Piłkarze męczyli się w ataku pozycyjnym w Gliwicach, a w spotkaniu z Pogonią z walki o punkt wykluczyła ich piękna bramka Kamila Drygasa. Nie wyciągałbym jednak daleko idących wniosków. Każdy miał świadomość, że seria meczów bez porażki się zakończy. Najważniejsze, aby piłkarze wraz z sztabem szkoleniowym przeanalizowali te spotkania i wyeliminowali błędy. Miejmy nadzieję, że to nie jest Nasze ostatnie słowo w rundzie mistrzowskiej…

Piątkowy mecz poprowadzi sędzia Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Widzimy się wszyscy na Stadionie Zagłębia!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 11 =