Pojedynek o być albo nie być

1
fot. Mikołaj Olszewski

W ramach 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie podejmie u siebie Górnik Zabrze.
O ile w poprzednich spotkaniach ważne były trzy punkty, to ten mecz można zakwalifikować do rangi pojedynku o sześć oczek.

Trudny rywal

Mecz z Górnikiem Zabrze będzie teoretycznie najłatwiejszym w drodze do górnej ósemki. Lubinianie jednak nie przepadają za grą z „Torcidą”, o czym świadczą statystyki. W ostatnich 10. spotkaniach pomiędzy tymi zespołami Zagłębie zwyciężyło trzy razy, dwa razy padł remis, a aż pięć razy musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Kontrowersyjny styl

Ostatnie kolejki wywołały sporą falę krytyki w kierunku Zagłębia. Spowodowana była ona grą, która odbiegała od norm ustanowionych spotkaniami z Jagiellonią, Lechem czy Pogonią Szczecin. Uważam jednak, że nie powinno to spędzać nam snu z powiek. Styl wynikał głównie z pozycji w jakiej znaleźli się ostatni rywale lubinian, tj. Arka Gdynia i Wisła Płock. Jak dobrze wiemy, trudno jest zdominować zespoły, które mają nóż na gardle i walczą o utrzymanie.

Wielcy nieobecni

W spotkaniu z Górnikiem nie obejrzymy Sašy Balicia, Damjana Bohara oraz Bartosza Kopacza, którzy pauzują ze względu na przekroczenie limitu żółtych kartek. Jest to dla Zagłębia wielka strata, ale mamy nadzieję, że ich zastępcy wykorzystają daną im szansę.

Znów wszystko w naszych rękach

Moim zdaniem wywalczenie czterech oczek do końca rundy zasadniczej powinno pozwolić Zagłębiu na występowanie w górnej ósemce. Swoje losy powinniśmy jednak rozstrzygnąć w następnych dwóch kolejkach, ponieważ ostateczny pojedynek stoczymy ze świetnie dysponowaną Wisłą – bezpośrednim rywalem w walce o awans.

Rycerze wiosny

Zagłębie to zespół, który w rundzie wiosennej zainkasował największą liczbę punktów (16). Zwyciężyliśmy pięć razy, podział punktów nastąpił raz, zero punktów natomiast dopisaliśmy w tabeli tylko po meczu ze Śląskiem Wrocław. Trzeba przyznać, że napawa to optymizmem przed tak ważnym pojedynkiem z Górnikiem Zabrze.

TTTYYYYYYLKO ZAGŁĘĘĘBIE!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jednak nie byc.
    Super profesjonalny zarząd zapomniał wpisać klauzulę w umowę wypożyczenia Matrasa żeby Górnikowi nie opłacało się wystawiac go przeciw Zagłębiu.
    Dlaczego mnie to nie dziwi ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 14 =