Wygrana może dać ósemkę | Zapowiedź meczu: Korona Kielce – Zagłębie Lubin

0
fot. Sławomir Puciato

„No i gdzie byśmy byli, gdyby nie te potracone punkty…” – może zapytać wielu kibiców „Miedziowych”. Trudno się z tą tezą nie zgodzić – miejmy więc nadzieję, że w meczu z Koroną Kielce zgarniemy już komplet punktów, bo w kilku przypadkach już w tej kolejce mogą dać nam górną 8-kę.

Koroniarze ostatnio bez formy

Napisać, że forma Korony Kielce jest słaba, to nic nie powiedzieć. Patrząc na wyniki tego zespołu w rundzie wiosennej, widzimy znaczny spadek formy w porównaniu do jesieni. Korona na wiosnę wygrała tylko dwa razy – ze słabą Arką i będącą w wielkim kryzysie Jagiellonią. Oprócz tego drużyna z Kielc przegrała i zremisowała po 3 mecze.

Lekka zadyszka Zagłębia?

Dobra forma wiosenna naszego zespołu nie ulega wątpliwości, to że dobrze punktujemy także. Ale należy pamiętać o tym, że piłkarze z Lubina… od trzech spotkań się męczą. Już w meczu z Wisłą Płock było widać, że drużynie brakuje polotu, a remisy z Arką i Górnikiem tylko to potwierdziły. Mamy nadzieję, że to tylko chwilowa zadyszka, która nie zaważy na formie drużyny i z Koroną a także Wisłą zagramy tak jak z Lechem, Miedzią lub Pogonią.

Powrót Kopacza i Bohara

Ben van Dael pewnie cieszy się z powrotu 2 piłkarzy. Szczególnie Damjan Bohar, który ma na koncie 6 bramek i 6 asyst może dużo wnieść w poczynania formacji pomocy i ataku co może być bardzo ważne podczas gry na Suzuki Arenie. Jeśli chodzi o sytuację Kopacza to trener pewnie ma pozytywny ból głowy, bo w meczu z Górnikiem Alan Czerwiński zagrał poprawnie.

Wypadają Oko, nie ma Balicia

Z Koroną nie zagrają dwaj obrońcy; Damian Oko i Sasa Balic. Pierwszy we wtorek dostał 4 żółtą kartkę, a drugi odpokutowuje 12 kartkę. Na mecz z Wisłą Oko i Balic powinni być „do gry”.

Mecz o głowę trenera?

Po ostatnim meczu Korony z Cracovią, który przez kielczan został przegrany 1-2, na stadionie i w internecie pojawiło się wiele głosów, że prace może stracić trener Gino Lettieri. Do meczu z Zagłębiem dotrwał ale nieznalezienie się Koroniarzy w pierwszej ósemce może oznaczać jego zwolnienie.

Pierwsza ósemka już teraz?

Mamy szansę na to żeby już w 29. kolejce zapewnić sobie awans do górnej ósemki. Z wyjaśnieniami, co się musi stać żeby był awans, spieszy Paweł Mogielnicki z 90minut.pl.

Zagłębie Lubin zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej w najbliższej kolejce, jeśli:

  • wygra, Lech przegra, a Wisła nie przegra
    LUB
  • wygra, Jagiellonia przegra, a Wisła nie przegra
    LUB
  • wygra, a Jagiellonia i Lech nie wygrają

Na 90minut.pl (KLIKNIJ) możecie zobaczyć całą analizę sytuacji w lidze po 28. kolejce.

TYYYLKO ZWYCĘSTWO!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 6 =