Postawić się Legii

0
fot. Sławomir Puciato

W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 Zagłębie Lubin uda się do Warszawy gdzie podejmie Legię. Spotkanie to będzie dla „Legionistów” najważniejsze w tym sezonie, choć nawet zwycięstwo nie może zagwarantować im tytułu mistrzowskiego.

Forma drużyny przeciwnej

Legia to drużyna, która w ostatnich pięciu meczach zwyciężyła tylko raz. Sytuacji nie poprawiają również stosowane przez Vukovica częste rotacje składem, które zamiast ustabilizować nastroje w drużynie tylko je psują i wprowadzają niepotrzebny chaos na finiszu rozgrywek. Znak zapytania należy postawić także koło taktyki, w której to Klasyczna 10, jaką jest Hämäläinen wciela się w rolę napastnika.

Moda na „apelowanie”

W ostatnich dniach bardzo popularne stały się pisma a dokładniej apele. Jeden z nich wystosował prezes Legii Dariusz Mioduski do Lecha Poznań. Odniósł się w nim do meczu „Kolejorza” z Piastem i poprosił o postawę fair play. Całe to zajście wydaje się śmieszne, ponieważ tylko i wyłącznie „Legioniści” są winni zaistniałej sytuacji. Słabe rezultaty pozbawiły ich pole position i teraz to Piast może podejść do tej kolejki z większym spokojem.

Brak kibiców gości

Jeśli uważacie, że już nic Was nie zdziwi przed finiszem rozgrywek… to grubo się mylicie. Klub otrzymał informację, iż ze względu „bezpieczeństwa” kibice nie mogą pojawić się na sektorze gości. Nie jest to jednak jednorazowa akcja, ponieważ podobny los spotkał sympatyków „Kolejorza”. W takim razie – jak można narzekać na frekwencje na stadionach, jeśli kibice nie otrzymują możliwości pożegnania z ukochanym zespołem i podziękowania za cały sezon? Ta kontrowersyjna decyzja spotkała się z liczną i słuszną krytyką płynącą z całej Polski. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ktoś pomyśli dwa razy nim zamknie sektor gości.

Bezpośrednie pojedynki w tym sezonie:

Legia Warszawa 1:3 Zagłębie Lubin (Starzyński, 2x Tuszyński) – 21.07.2018

Zagłębie Lubin 0:1 Legia Warszawa – 25.11.2018

Nic nie musimy… My możemy

Porażka z Cracovią wyłączyła Zagłębie z walki o puchary. Dla niektórych stawka meczu z Legią będzie zerowa… ale nic bardziej mylnego. „Miedziowi” stoją przed szansą pokazania się całej Polsce i rozwiania marzeń „Legionistów” o mistrzostwie. Oliwy do ognia dodaje fakt, że wielokrotnie na Łazienkowskiej pokazywaliśmy się z dobrej strony wygrywając lub remisując.

Zapraszamy wszystkich kibiców na transmisję tego ostatecznego pojedynku na Canal + Sport2 od godziny 18:00.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × three =