Puchary w zasięgu | Zapowiedź meczu Lech Poznań – Zagłębie Lubin

0
fot. Mikołaj Olszewski

Sezon wkracza w decydującą fazę. Do rozegrania zostały już tylko cztery kolejki. Cztery kolejki, które mogą przesądzić o tym, że w przyszłym sezonie zagramy w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Pierwszy krok w tym kierunku trzeba wykonać w sobotni wieczór w Poznaniu…

Puchary w zasięgu

Dzięki czwartkowym rozstrzygnięciom w Pucharze Polski do eliminacji europejskich pucharów zakwalifikuje się czwarta drużyna LOTTO Ekstraklasy. W chwili obecnej tą pozycję zajmuje Jagiellonia Białystok, ale Zagłębie traci zaledwie jedno oczko. Gra w Europie stała się zatem całkiem realna.
Śmiem twierdzić, że rozstrzygnięcia w tej kolejce mogą być kluczowe dla „Miedziowych”.I nie mam tu na myśli naszego meczu w Poznaniu. Bardzo ważne będzie spotkanie w Krakowie i w Warszawie. Zakładając, że w obu przypadkach wygrają gospodarze, wtedy w następnej kolejce Zagłębie pojedzie do Gdańska na starcie z pogodzoną już z brakiem mistrzostwa Lechią.

Ale Lech ma podobny plan. Trzy oczka zainkasowane w meczu z Zagłębiem przybliżą Lecha do odratowania tego beznadziejnego sezonu.

Powtórzyć wynik z lutego

To bez dwóch zdań główny cel dla Zagłębia na to spotkanie. Nie ma co za bardzo wybiegać w przyszłość. Najważniejszy jest najbliższy mecz. W lutym już mierzyliśmy się w Poznaniu z Lechem i wtedy trzy punkty pojechały do Lubina. Zagłębie w tym meczu zagrało bardzo fajnie dla oka, z polotem. Potrafiliśmy odwrócić wynik meczu po tym jak pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Gytkjaer.

Problemy Lecha

Lech zmaga się w tym sezonie z licznymi problemami. Gra odbiega od oczekiwań wszystkich sympatyków „Kolejorza”. Jakby tego było mało poznaniacy mają spore problemy kadrowe. W meczu z Zagłębiem z powodu kontuzji nie zagrają Joao Amaral, Gytkjaer oraz Zhamaletdinov. Za żółte kartki pauzować będą Janicki oraz Makuszewski. W efekcie do kadry pierwszego zespołu włączeni zostali Kołodziej oraz Szymczak.

W Zagłębiu takich problemów nie ma. Jedynym niezdolnym do gry jest Dominik Hładun. Do gry gotowi są wszyscy zawodnicy i trener Van Dael ma komfort w doborze pierwszej jedenastki.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 6 =