W pogoni za pucharami

0
fot. Sławomir Puciato

W 35. kolejce Lotto Ekstraklasy Zagłębie uda się do Gdańska na mecz z Lechią. Wynik tego spotkania może okazać się kluczowy w walce o puchary, gdyż w przypadku porażki „Miedziowych”, będą oni tracili aż trzy punkty do miejsca gwarantującego grę w Eliminacjach Ligi Europy.

Kiepska forma Lechii

Gdańszczanie to zespół, który ostatnio w lidze nie może pochwalić się dobrymi rezultatami. Przegrali oni aż cztery z ostatnich pięciu spotkań. Tym samym w zasadzie odebrali sobie szansę na walkę o mistrzostwo. Podium pod koniec sezonu mają natomiast zapewnione, więc należy się zastanawiać, czy wyjdą oni na ten mecz wystarczająco zmotywowani, czy jednak będą myślami już na urlopach.

Powtórzyć rezultat z rundy wiosennej

„Miedziowi” to drużyna, która może pochwalić się zwycięstwem 2:1 nad dominującą rundę wiosenną Lechią. Spotkanie to nie należało do najpiękniejszych dla oka. Zagłębie natomiast wykazało się bardzo dobrą egzekucją wyprowadzanych kontr, co przechyliło szalę na naszą korzyść. Śmiem sądzić, że każdy sympatyk „Miedziowych” w ciemno przyjąłby powtórkę rezultatu z 4. marca.

Szansa na europejskie puchary

Mimo przebywania na 6. miejscu w tabeli, Zagłębie wciąż ma szanse na udział w Lidze Europy.

Zwycięstwo w pojedynku z Lechią Gdańsk pomogłoby nam w utrzymaniu takiej samej liczby punktów (54), jak konkurenci w walce o europejskie rozgrywki. Jest to o tyle ważne, że w 36. kolejce zmierzymy się z Cracovią, czyli bezpośrednim rywalem, sąsiadem w tabeli „Miedziowych”.

Na koniec warto dodać, że kibice, którzy nie posiadają Canal+ również mogą obejrzeć spotkanie z Lechią Gdańsk. Transmisji tego meczu podjęła się Telewizja Polska na kanale TVP 2 oraz TVP Sport.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + one =