Cardiff City FC zwyciężyło w KGHM CUP

0
fot. Zagłębie Lubin

W 5 edycji rozgrywanego w Lubinie turnieju KGHM Cup wygrało Cardiff City FC, które pokonało w finale Karpaty Lwów. 3 miejsce przypadło ex aequo dla Zagłębia i FC Lwów. Kluby rywalizowały w kategorii U15.

Klasyfikacja końcowa KGHM CUP U15

1. Cardiff City
2. Karpaty Lwów
3. FC Lwów
3. Zagłębie Lubin
5. NEC Nijmegen
6. Sporting Lizbona
7. Sparta Praga
8. Usti nad Labem
9. AS Trencin
10. VJS Vantaa

Król strzelców: Tomasz Pieńko (akademia Zagłębia)
MVP: Liam Ashford (Cardiff)
Najlepszy bramkarz: Yuri Gareta (Karpaty)

Dane Facey, trener Cardiff: – Myślę, że każdy kto tutaj przyjechał może być zadowolony. Bardzo dużo dobrego grania, na bardzo wysokim poziomie powoduje, że chętnie do Polski wracamy. Dziś, po raz trzeci, udało się wygrać i to na pewno cieszy. Czy było ciężko? Zdecydowanie. O umiejętnościach zawodników już powiedziałem, ale na pewno wyzwaniem była również intensywność i pogoda. Moi chłopcy zrealizowali wszystkie założenia jakie przed nimi stawiałem. Grali konsekwentnie, dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Jeśli mogę czegoś żałować, to to, że nie udało się zagrać z Zagłębiem. Gospodarze preferują podobny do nas styl gry, mają ciekawych zawodników, bardzo chcieliśmy na nich trafić, najlepiej w finale. Nie udało się, ale trzeba przyznać, że Karpaty w pełni zasłużyły na drugie miejsce. Myślę, że teraz czas na spokojny powrót do domu, analizę i jeśli taka będzie wola organizatora, to do zobaczenia za rok. Chciałbym serdecznie podziękować za gościnę, ponieważ Zagłębie zrobiło wszystko, aby niczego nam nie brakowało.

Pełna relacja z turnieju na oficjalnej stronie klubu <<TUTAJ>>.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × one =