Podsumowanie tygodnia I

0
fot. Mikołaj Olszewski

Witajcie! Zaczynamy nowy cykl, który ma na celu zebranie w jednym miejscu wszystkich wiadomości związanych z Miedziowymi z poprzedniego tygodnia. Zaczynamy!

Wydarzenia:

 • Znany jest już terminarz rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2019/2020, pierwszą kolejkę gramy w weekend 20-21 lipca i podejmujemy Cracovię.
 • Wielki sukces rezerw Zagłębia Lubin. Zespół prowadzony przez Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego wygrał finał Regionalnego Pucharu Polski z Piastem Żmigród, dzięki czemu przystąpi do rozgrywek na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Nie obyło się bez emocji, ponieważ zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, który wygrał nasz zespół 5:3. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, na dodatek Zagłębie grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Gołębiowskiego. Bohaterem spotkania został nasz bramkarz Szymon Czajor, który obronił karnego 73 minucie regulaminowego czasu gry a potem obronił jedenastkę w rzutach karnych. Jeszcze raz gratulujemy!
 • Wyżej wspomniane rezerwy miały bardzo intensywny i udany tydzień. Kilka dni po zwycięskim, pucharowym finale, rozegrali ostatni mecz sezonu III Ligi gromiąc na wyjeździe Ruch Radzionków 1:6 (1-1). Rozgrywki kończymy na 3 miejscu, co uznajemy za sukces.
 • Nasza młodzież do lat 17 przegrała u siebie pierwszy półfinałowy mecz CLJ z Legią Warszawa 2:3. Rewanż 13 czerwca w Warszawie. Trzymamy kciuki!
 • W zeszły weekend (8-9 czerwca) na boiskach Akademii Zagłębia Lubin została rozgrana 5 edycja KGHM CUP 2019. Turniej cieszy się dużą renomą, bo oprócz gospodarzy wszyscy uczestnicy byli spoza granic naszego kraju, w tym uznane marki jak Sporting Lizbona, NEC Nijmegen czy Sparta Praga, które mają wielkie doświadczenie w pracy z juniorami. Zwycięzcą turnieju został zespół Cardiff City pokonując w finale Karpaty Lwów. Młodzi piłkarze Zagłębia zajęli ex aequo 3 miejsce z FC Lwów. Gratulujemy!

Kadra:

 • Matusz Matras ostatecznie przechodzi do Górnika Zabrze. Klub z Górnego Śląska zdecydował sie wykupić tego zawodnika, który u nas kompletnie się nie sprawdził.
 • Pozostajemy w temacie transferów z zespołu – rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron z Piotrem Leciejewskim, który nie był zadowolony ze swojej pozycji w Zagłębiu.
 • „Przegląd Sportowy” donosi, że Miedziowi szukają wzmocnień na skrzydle. Klub szuka zawodnika o charakterystyce Damjana Bohara. Słoweniec nie ma zbytnio konkurencji w zespole na swojej pozycji, zwłaszcza po niewypale związanym z Sirotowem.
 • Wracając do Damjana warto zaznaczyć, że nasz skrzydłowy zagrał 21 minut w meczu eliminacji Mistrzostw Europy, Austria – Słowenia (1-0). Cieszymy się, że gra w kadrze swojego kraju i czekamy na pojedynek z Polską!
 • Jakub Mares wrócił w swoje rodzinne strony i podpisał 3-letni kontrakt z FK Teplice.
 • Na Twitterze pojawiła się informacja jakoby Legia Warszawa zaproponowała wymianę Bartłomieja Pawłowskiego za Vamara Sanogo. Plotki zostały szybko zdementowane przez Prezesa Zagłębia Lubin, Mateusza Dróżdża.
 • Serwis footballleagueworld.co.uk poinformował o zainteresowaniu kupnem Damiana Oko przez Derby County. Sprawa jest rozwojowa a oferta opiewa na kwotę 2 milionów funtów.

Autor: Krzysztof Kuchczyński

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × five =