Puchar Polski: Sukces rezerw. Zagrają na szczeblu centralnym

0
fot. akademiakghm.com

Wczoraj o godzinie 18 w Żmigrodzie rozegrany został dolnośląski finał Regionalnego Pucharu Polski, w którym nasze rezerwy wygrały z drużyną Piasta Żmigród. Stawką meczu była przepustka do gry na szczeblu centralnym Pucharu Polski oraz czek o wartości 40 tysięcy złotych. W finale rezerwy naszego klubu pokonały Piasta Żmigród 5:3 w rzutach karnych. Bohaterem zespołu można okrzyknąć Szymona Czajora, który najpierw w 73′ obronił rzut karny, a potem w serii jedenastek także popisał się skuteczną interwencją. Dzięki wygranej rezerwy zagrają w nowym sezonie na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

Pierwszą część spotkania Zagłębie kończyło w „10” i bez zdobyczy bramkowych. Czerwoną kartką ukarany został Marcin Gołębiowski. W pierwszej połowie mieliśmy dwie bardzo dogodne sytuację – za każdym razem piłka mijała słupek.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Kilka strzałów z obu stron, ale głównie walka w środku pola o piłkę. Jednak w 70 minucie spotkania to drużyna prowadzona przez znanego z gry w ekstraklasie Brazylijczyka Ediego Andradinę była blisko zdobyczy bramkowej. Czajor stanął na wysokości zadania i obronił rzut karny, który mógłby wbić przysłowiowy gwóźdź do trumny rezerwom Zagłębia. Po gwizdku kończącym regulaminowy czas gry zespoły ustawiały się do serii rzutów karnych.

Miedziowi w karnych sprawowali się wręcz perfekcyjnie. Wszystkie pięć karnych trafionych i do tego świetnie dysponowany w tym meczu Czajor obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika z Piasta. Zagłębie z Pucharem Polski, gratulujemy!

Piast Żmigród – Zagłębie II Lubin 0-0 (rz. k. 3-5)

(1 rzut karny – Kamil Kruk, 2 – Karol Żmijewski, 3 – Bartek Białek, 4 – Damian Kasprzak, 5 – Eryk Sobków) 

Zagłębie II: 1. Czajor – 2. Warpas, 3. Kruk, 4. Kasprzak, 5. Bogacz (90’ 14. Sypek), 19. Soszyński, 7. Gołębiowski, 8. Więcek (70’ 18. Białek), 9. Czuban (46’ 16. Sobków), 10. Dudziński (46’ 15. Borkowski), 11. Żmijewski.

Piast Żmigród (skład wyjściowy): 1. Filipowiak – 2. Gołębiewski, 4. Badel, 7.Rusiecki, 8. Mazurek, 10. Sołtyński, 22. Jaros, 26. Kendzia, 45. Stasik, 77. Koźlik, 98. Moryson.

Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + sixteen =