Vamara Sanogo w Zagłębiu? Legia proponuję wymianę, Zagłębie odrzuca ofertę

3
fot. Mikołaj Olszewski

Według doniesień medialnych, w szczególności na Twitterze, Legia Warszawa zaproponowała Zagłębiu wymianę, która może budzić skrajnie różne emocje. Do Lubina miałby przyjść napastnik Vamara Sanogo, za którego stołeczny klub chce w zamian Bartłomieja Pawłowskiego. Na takie rozwiązanie nie do końca chce pójść Zagłębie.

Już od dawna kibice domagają się zakupu napastnika, który wniesie do naszej drużyny powiew świeżości i strzeli kilka, może kilkanaście bramek w sezonie. Możliwe, że receptą na ten problem stanie się 24-letni Vamara Sanogo. Francuski piłkarz Legii Warszawa, wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec (24 mecze, 11 bramek, 4 asysty) miałby przyjść do Lubina w miejsce budzącego coraz większe zainteresowanie Bartłomieja Pawłowskiego.

Jest jednak pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, kto w miejsce Pawłowskiego, który w drużynie miedziowych odgrywa jedną z kluczowych ról i daje linii ofensywnej jakość, której na prawym skrzydle długo nie mieliśmy. Dużo mówiło się na temat Michała Kucharczyka, który miałby przenieść się do Lubina po rozwiązaniu kontraktu z Legią Warszawa.

W dodatku, prezes Mateusz Dróżdż napisał na Twitterze, że na takich warunkach klub nie puści Pawłowskiego do Legii. Być może klub liczy na dopłatę?

Już za dziewięć dni Miedziowi wrócą z urlopów i rozpoczną przygotowania do sezonu, czy dojdzie do wymiany na linii Zagłębie – Legia? Jeśli tak, to na jakich warunkach? Z dnia na dzień sytuacja powinna stawać się coraz bardziej klarowna.

Autor: Piotr Michalczyk

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Problem polega na tym, że Pawłowski chyba za bardzo nie chce w Lubinie zostać i z chęcią by zmienił otoczenie. Oficjalnie tego nie mówi, ale każdy kto się choć troszkę orientuje w sytuacji w klubie wie, że jego menadżer prowadzi rozmowy z kilkoma klubami, które byłyby w stanie zapłacić kwotę dostępnego.

  2. Byłby to początek końca,stanowcze NIE panie Mateuszu.Już zmarnowali Kowalskiego,Iwańskiego,Piecha i M.Dąbrowskiego-i chyba wystarczy.Mówię oczywiście o legiuni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 18 =