Let’s get it started… | Zapowiedź: Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków

1

Czas oczekiwania dobiegł końca… Już jutro piłkarze Zagłębia Lubin rozegrają swój pierwszy mecz w PKO BP Ekstraklasie. „Miedziowi” podejmą na własnym stadionie Cracovię, która w zeszłym sezonie rozwiała nasze marzenia o eliminacjach do Ligi Europy. 

Krótka przygoda

„Pasy” po dwumeczu z DAC 1904 Dunajská Streda odpadły z eliminacji do Ligi Europy. Spotkanie trwało aż 120 minut i było dość wyrównane, a o rezultacie końcowym zadecydowała większa ilość bramek na wyjeździe. Wniosek po tym pojedynku nasuwa się jeden – piłkarze Cracovii odczują w nogach czwartkowy mecz. Pytanie jednak czy „Miedziowi” wykorzystają tę przewagę?

Nowe elementy układanki

Chcąc poprawić rezultat z poprzedniego sezonu, Zagłębie Lubin zmuszone było wzmocnić kadrę na newralgicznych pozycjach, takich jak skrzydłowy i środkowy napastnik. Do rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie dołączyli dwaj Słoweńcy – znany z polskich boisk Saša Živec oraz bramkostrzelny Rok Sirk. Nie mam wątpliwości, że są oni wzmocnieniem zespołu i uważam, że w trakcie sezonu 2019/2020 wywołają oni wśród Nas kibiców wiele radości.

Stabilizacja

Tego brakowało „Miedziowym” w poprzedniej edycji Ekstraklasy. Świetne występy przeplatane były bezbarwnymi lub nawet bardzo złymi. W pamięci sympatyków Zagłębia zapadło na pewno pucharowe spotkanie z Huraganem Morąg, które wywołało wokół klubu dużo szumu. Po rundzie jesiennej byliśmy zaliczani do rozczarowań dotychczasowego sezonu. Dopiero osoba Bena van Daela – ówczesnego dyrektora akademii – odmieniła losy Naszego zespołu. Miejmy nadzieje, że w tym sezonie, mimo nieuniknionych porażek, będziemy potrafili się podnieść i nadal walczyć o postawione cele.

Zwycięzcy okresu przygotowawczego

Takim mianem z pewnością można określić kapitana drużyny rezerw – Łukasza Soszyńskiego oraz jego imiennika Łukasza Porębę. To oni wraz z Jakubem Tosikiem powalczą o miejsce w środku pomocy u boku Bartosza Slisza. Mecze towarzyskie pokazały, że mimo wielkiej straty, jaką było odejście Filipa Jagiełło, jesteśmy w stanie umieścić w wyjściowym składzie młodych zawodników, którzy nie odstają poziomem od reszty.

Do zobaczenia na meczu!

Wszystkich kibiców Wielkiego Zagłębia serdecznie zapraszamy na MSC98 lub przed telewizory na Canal+ Sport lub Canal Plus Sport 3!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =