Porażka w pierwszym holenderskim sparingu

1
fot. Mikołaj Olszewski

W swoim pierwszym sparingowym spotkaniu w Holandii Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość Sparty Rotterdam. Holendrzy pokonali „Miedziowych” 1:0 a jedyna bramka padła w drugiej połowie spotkania. 

W poprzednim sezonie Sparta  wywalczyła awans do Eredivisie zajmując drugą pozycję na zapleczu holenderskiej ekstraklasy. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili Holendrzy w 8. minucie spotkania. Na bramkę Forenca strzelał Tavsan, ale jego próba została zablokowana. Na odpowiedź Zagłębia musieliśmy poczekać do 21. minuty. Wtedy to z woleja uderzał Sasa Balić, ale jego strzał minął bramkę rywali. Sparta próbowała również zagrozić nam po stałych fragmentach gry. W 25. minucie strzał głową jednego z graczy minął bramkę Forenca. W 39. minucie kolejny raz uderzał Balić, ale był to strzał równie mocny co niecelny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. 0:0.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Dąbrowski i Mucha, którzy zmienili Guldana i Bohara. Holendrzy zdecydowali się na jedną zmianę. Drugą część meczu lepiej zaczęło Zagłębie. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego głową uderzał Tuszyński. Jego strzał jednak obronił bramkarz Sparty. W 57. minucie padło, jak się okazało, rozstrzygające trafienie. Kapitalnie z dystansu przymierzył Harroui i Holendrzy prowadzili 1:0. Po 15 minutach drugiej połowy na boisku zameldował się Szysz w miejsce Alana Czerwińskiego. Zagłębie starało się odrobić straty, jednak „Miedziowi” mieli rozregulowane celowniki. W72. minucie szczęścia próbował Starzyński, ale jego strzał minął bramkę rywali. Dziesięć minut później groźnie uderzył Szysz, ale tym razem górą był bramkarz Sparty. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. W swoim pierwszym sparingu na obozie w Holandii Zagłębie Lubin przegrało ze Spartą Rotterdam 0:1. Szansa na rewanż już jutro. Tym razem „Miedziowi” zmierzą się z De Grafschaap.

Zagłębie Lubin 0:1 Sparta Rotterdam

Bramka: 57′ Harroui

Skład Zagłębia: Forenc – Kopacz (72′ Szota), Guldan (46′ Dąbrowski), Oko (72′ Jończy), Balić (72′ Bogacz)- Czerwiński (60′ Szysz), Soszyński (72′ Tosik), Poręba (72′ Pakulski), Starzyński (72′ Dudziński), Bohar (46′ Mucha) – Tuszyński (72′ Sirk).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =