Wysoka porażka na koniec zgrupowania w Venray

7

W meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotnie popołudnie piłkarze Zagłębia przegrali z De Graafschap 0:4. Wynik ten nie napawa optymizmem przed nadchodzącym sezonem, choć należy przyznać, że rezultaty sparingów nie muszą być wyznacznikiem dobrze lub źle przepracowanego okresu przygotowawczego.

VBV DE GRAAFSCHAP – ZAGŁĘBIE LUBIN 4:0 (3:0)

Bramki: Leeroy Owusu 11′, Daryl van Mieghem 13′, Stef Nijland 42′, Dylan Chiazor 70′

vbv De Graafschap: Hidde Jurjus – Leeroy Owusu (70′ Jasper van Heertum), Toine van Huizen (70′ Milan Hilderink), Roland Baas, Jordy Tutuarima (64′ Fahd Aktaou, 70′ Ted van de Pavert) – Jesse Schuurman (70′ Matthijs van Nispen), Stef Nijland (64′ Javier Vet), Gregor Breinburg (64′ Frank Olijve) – Daryl van Mieghem, Ralf Seuntjens (64′ Jordy Thomassen), Mohamed Hamdaoui (64′ Dylan Chiazor).

Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński (46′, 28. Serafin Szota), 33. Ľubomír Guldan (46′, 27. Dominik Jończy), 5. Maciej Dąbrowski (71′, 55. Oko), 4. Michał Bogacz (71′, 3. Sasa Balić) – 17. Patryk Szysz (71′, 44. Alan Czerwiński), 99. Bartosz Slisz (46′, 8. Łukasz Poręba), 13. Dawid Pakulski (46′, 24. Jakub Tosik), 9. Daniel Dudziński (61′, 18. Filip Starzyński), 39. Damjan Bohar (46′, 15. Patryk Mucha) – 25. Rok Sirk (61′, 89. Patryk Tuszyński).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

 1. Wyniki sparingów zawsze trzeba brać z przymrużeniem oka ale chyba wszyscy się zgodzimy ze trudno o optymizm. Tracimy bramki w każdym meczu, praktycznie wcale ich nie strzelamy. Osobiście uważam tez ze trochę chyba za dużo tych młodych jest teraz w kadrze, akademia akademia ale widzimy jak to wyglada. Przytoczę przykład z zeszłego sezonu, Pakulski. Grał najczęściej po za Sliszem. A ze chłopak nie umie grać, albo nie umie tego pokazać mogliśmy oglądać w zeszłym sezonie bardzo często. Jak wchodził na boisko to tak jakbyśmy w 10 grali. Jednak musiał chyba z tej akademii być jednym z najlepszych ze go wzięli. BvD dostał 2 transfery i to szczerze powiedziawszy takie „średnie”. Jak to poukłada i Ci młodzi naprawdę coś wniosą to dla mnie będzie arcytrenerem. Inna sprawa jest to ze władze są trochę krótkowzroczne, bo co zrobimy jak w przyszłym sezonie np odejdzie Figo, Pawłowski (chociaż wydaje mi się ze do końca sierpnia ktoś go już teraz wyciągnie) i Alan. Wtedy nagle sypniemy kasa? Przypomnę tylko ze cała 3 może odejść za rok za darmo.

  11
  5
 2. Zgadzam się, że Pakulski pokazał w ZL jak bardzo nie pasuje do tej ligi. Mam wątpliwości również, czy poradziłby sobie na zapleczu Ekstrsklasy. Jego głównymi problemem jest to, że piłkę trzeba komuś podać, a jednocześnie powalczyć na boisku, bo w drużynie przeciwnej wychodzi gra więcej niż 3 zawodników.

  Co do aktualnego sposobu prowadzenia klubu to nie moja bajka. Dla mnie liczy sie przede wszystkim cel sportowy, a tutaj jest silenie na realizację pseudo korporacyjnych celów.
  Masakra, że będąc w Grupie z jednym z największych producentów miedzi na świecie – można usłyszeć, że nie ma możliwości zrobienia fasady budynku.
  KGHM mógłby zrobic taki projekt, który byłby urbanistyczną wizytówką regionu … ale strach poprosić :/

  17
  2
 3. Odejdzie Starzynski i bedzie koniec wynikow. Poki ma chec jeszcze posiedziec w Lubinie, to parę punktow nam da. A potem wrocimy do starego

  8
  8
 4. Troche dziwi optymizm wladz ZL odnosnie akademi,nawet FC Barcelona ,ktora ma najlepsza szkolke na swiecie jak sie wyciagnie jedna perelke na sezon to juz wielki sukces ….taka tylko mysl…

 5. Nie ma pieniędzy na transfery, na elewacje, na krzesełka, na dzierżawę małego stadiony. Ale na wyjazd do Holandii jednego z najdroższych krajów na zgrupowanie się znalazły. To na co mamy liczyc na walke o utrzymanie????!!!!!

  4
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 14 =