Zwycięstwo w ostatnim sparingu

1
fot. Mikołaj Olszewski

W swoim ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością legnicka Miedź 1:0. Jedyna bramka padła w drugiej połowie spotkania a na listę strzelców wpisał się Bartosz Kopacz. 

Mecz z Miedzią Legnica był sprawdzianem generalnym przed startem rozgrywek. Lubinianie do tego spotkania przystąpili w optymalnym składzie na tę chwilę. Lubinianie nie zachwycili. Do przerwy kibice zgromadzeni na Stadionie Zagłębia nie oglądali bramek. Po przerwie sygnał do ataków dał Filip Starzyński, ale tym razem jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki Łukasza Załuski. Cztery minuty później golkiper Miedzi musiał wyciągać piłkę z siatki. „Figo” z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Bartosza Kopacza a ten umieścił piłkę w siatce. To była trzecia bramka z rzędu zdobyta głową przez „Miedziowych” (w sparingu z Górnikiem Polkowice w ten sposób trafili Sirk i Szysz). Jak się później okazało do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie Lubin pokonało Miedź 1:0.

Zagłębie Lubin 1:0 Miedź Legnica

Bramka: Bartosz Kopacz 58′

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Damian Oko, Saša Balić – Alan Czerwiński (83, Bartłomiej Pawłowski), Jakub Tosik, Łukasz Poręba (74, Patryk Mucha), Filip Starzyński, Damjan Bohar (17. Patryk Szysz) – Patryk Tuszyński.

Miedź Legnica: Łukasz Załuska (76, Jan Szpaderski) – Paweł Zieliński (58, Aboubacar Condé), Grzegorz Bartczak (46, Oskar Repka), Nemanja Mijušković (76, Grzegorz Bartczak), Marcin Warcholak (58, Artur Pikk) – Marquitos (58, Roko Mišlov), Jan Ostrowski (46, Adrian Purzycki), Krzysztof Danielewicz (46, Maciej Śliwa), Petteri Forsell (58, Maciej Koziara), Henrik Ojamaa (58, Patryk Makuch) – Hubert Antkowiak (46, Valērijs Šabala).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 9 =