Bartosz Slisz: Musimy stworzyć zdecydowanie więcej sytuacji

0
fot. Mikołaj Olszewski

W sobotę o godzinie 20:00 Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą na mecze reprezentacyjne. Przed tym meczem na oficjalnej stronie o komentarz poproszeni zostali trener Zagłębia Lubin Ben van Dael oraz środkowy pomocnik Bartosz Slisz. 

Bartosz Slisz: Cieszę się, że wróciłem do pierwszej jedenastki. Przegraliśmy z Piastem bo nie stworzyliśmy sobie sytuacji w meczu. Mam nadzieję, że w meczu  z Wisłą Kraków będzie ich więcej. Nie pamiętam poprzednich spotkań w Krakowie, skupiam się tylko na tym najbliższym. Wiemy, że Wisła gra bardzo ofensywną piłkę, ale będziemy chcieli się przeciwstawić i powalczyć o trzy punkty. Musimy stworzyć zdecydowanie więcej sytuacji z przodu a z tył wreszcie zagrać na zero. Z Wisłą w Krakowie jeszcze nie grałem, siedziałem raz na ławce rezerwowych. Wisła ma bardzo dużo dobrych zawodników.

Ben van Dael: Przegraliśmy z Piastem, bo oni strzelili trzy gole a my żadnego. Główną przyczyną jest to, że by straciliśmy dwie bramki po rzutach rożnych. To było zbyt proste i pomogliśmy Piastowi w rozwinięciu skrzydeł, bo nasz start pressingiem był dobry. Potem była jedna kontra, pierwszy rzut rożny i 0:1. Oglądałem kilka razy spotkanie Wisły z Jagiellonią. To dobra drużyna starająca się grać ofensywnie. Są dobrze zorganizowani i mają dobrych piłkarzy, ale my też postaramy się zagrać ofensywnie. Patryk Szysz wrócił do zdrowia i trenuje już z drużyną. Na lekki uraz narzeka jedynie Lubomir Guldan.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 1 =