Ben van Dael na konferencji: Nasza gra była zbyt zachowawcza

0
fot. Mikołaj Olszewski

Ben van Dael na konferencji prasowej zwrócił uwagę na podejście zespołu do meczu z Legią i na zbyt zachowawczą grę.

Ben van Dael (Trener Zagłębia): – W pierwszej połowie graliśmy zbyt bojaźliwie i za długo wyczekiwaliśmy na to, co zrobi Legia, ale mimo wszystko Legia nie stworzyła sobie zbyt wiele sytuacji. Niestety straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Sposób, w jaki straciliśmy tego gola mówi bardzo wiele o naszym podejściu do meczu, bo w tej sytuacji zachowaliśmy się bardzo słabo. Musieliśmy coś zrobić, więc w przerwie zmieniliśmy nieco system gry i wprowadziliśmy dwóch nowych piłkarzy. Przede wszystkim musieliśmy spuścić hamulec ręczny, który mieliśmy zaciągnięty i zrobiliśmy wszystko, aby zdobyć bramkę wyrównującą. Po kontratakach Legia Warszawa mogła podwyższyć wynik meczu, ale my także mieliśmy swoje sytuacje. Za drugą część gry mojej drużynie należą się pochwały, ale w pierwszej, jak wspomniałem, zagraliśmy zbyt zachowawczo.

Aleksandar Vuković (Trener Legii): – Był to dobry mecz i zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty, bo ostatnio potraciliśmy ich zbyt dużo. Zwycięstwo z KGHM Zagłębiem nie przyszło nam łatwo. Niby zawsze w meczach z tym zespołem jesteśmy wielkim faworytem, a w ostatnich siedmiu meczach wygraliśmy tylko raz. Widać było, że jest to trudny dla nas rywal, ale w mojej opinii – nie licząc końcówki – kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy dużo więcej z gry. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wielkie brawa dla naszego zespołu.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 6 =