Ben van Dael zwolniony!

24
fot. Marcin Radzińśki

Zaraz po przegranym meczu z Wisłą Kraków Ben van Dael został zwolniony z funkcji trenera Zagłębia Lubin. Starcie z „Białą Gwiazdą” to była trzecia porażka z rzędu w bieżących rozgrywkach. Obowiązki pierwszego trenera przejmie Paweł KArmelita do czasu ogłoszenia następcy. 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

24 KOMENTARZE

 1. Zła wiadomość. Ben przynajmniej do końca sezonu jesiennego powinien być trenerem. Co da nowy trener jak nie ma wzmocnień? Dziwna sytuacja. Popieram wpis Dasiuszs, znaleźli kozła ofiarnego …

  40
  6
 2. Całe szczęście . Facet bez wizji.. zero patrzenia do przodu i wyciągania wniosków . Jak ktoś był dzisiaj na Wiśle to widział jak ta sierota stała cały mecz przy lini bocznej i patrzyła jak wół w namalowane wrota … zero pomysłu … jak można wyjść tym samym składem po takim meczu jak z Piastem ???? Dramat … Całe szczęście ten amator jest już historia … zreszta już o tym pisałem dwa tyg temu ze gość jest już historia to się wszyscy na mnie rzucili … Trochę lodu do glowy i trochę roszad w składzie …

  15
  41
   • Kolego… a uważasz ze trener z jajami ma tylko do dyspozycji 11 zawodników ?? Skoro połowa jest bez firmy to się robi zmiany … szuka się jakiegoś rozwiązania … czegoś co pobudzi … a nie pier…. po każdym meczu ze graliśmy super i zaraz nastąpi przebudzenie … niestety facet który miał odczynienia z dziećmi nie będzie mial jaj żeby ogarnąć seniorów w szatni … sorry to nie ten klimat … sami zawodnicy to już widzieli jakiś czas temu … nareszcie się obudzili .

    9
    21
    • Jakich on ma na tej rezerwie zawodników? Czy któryś z nich może zastąpić Pawłowskiego albo Jagiełłę? Niestety słaby Tosik musi grać bo Ślisz z Porębą razem słabo wyglądają, osobno jest lepiej. Pawłowski robił grę. Ciągnął do przodu zespól. Sporo karnych na nim było. Kim chcesz go zastąpić? Trener miał zero zaufania skoro go tak szybko zwolnili, gdzie te transfery tak zapowiadane od początku? Popatrz na start Probierza i Runjaića w zeszłym sezonie i gdzie skończyli przy pomocy i zaufaniu. Niestety nasze darmozjady zarządzające klubem zrobiły sobie z gościa kozła ofiarnego.

     43
     3
 3. Teraz to dopiero będzie bałagan. Ciekawe kogo wymyśla ze swoim podejsciem minimalistyczno oszczędnościowym? Może Rumaka albo inny wynalazek.

  27
 4. Ja mam trzy zarzut do byłego trenera :
  po pierwsze stawiał na Tuszyńskiego zamiast na Maresa, jak w końcu trener przejrzał na oczy został tylko Szysz z przodu. Takim stawianiem na jednego kulawego konia i wpuszczaniem Maresa na ogony (5-10 min) trener dołożył się do naszego kryzysu w napadzie.
  po drugie wymyślił Tosika na środku pomocy. Tosikowi można w tym sezonie zaliczyć dwa, góra cztery celne podania do przodu, w odbiorze też nie przekonywał.
  po trzecie stawiał na Forenca zamiast na Hładuna. Im dłużej tym więcej będzie baboli Forenca takich jak z Piastem, tak jakby Konrad nie potrafił utrzymać koncentracji

  18
  3
 5. Jeżeli Karmelita ma uprawnienia to trenera już poznaliśmy. Bieda nie daje szans na zatrudnienie kogoś innego. Nie ma pieniędzy na trensfery, nie będzie na „fachowca”.

  17
  1
 6. Prawda jest taka, że był cipowaty i… Potrzeba trenera z charyzmą i jajami, z batem w ręku i sercem na dłoni. Ten zespół ma potencjał, ale trzeba ich za mordy złapać, napierdolić do głowy frazesów jak Gołocie przed walką i będzie dobrze. Taki Balić, Czerwiński, Ślisz, Kopacz czy Syszu to są typy boiskowych skurwysynów, ale trzeba ich odpowiednio zmotywować. Tyle ode mnie

  10
  9
  • Niestety, ale muszę przychylić się do tego apelu. Nasz introwertyczny, analityczny, grzeczny chłopczyk jak najszybciej powinien opuścić obecnie zajmowane stanowisko. Potrzebujemy kogoś z wielkimi „cohones” by był partnerem, a petentem w gabinetach prezesa KGHM’u. Na ten moment Zagłębie dla KGHM’u to tylko misja CSR’a czyli Akademia reszta to przystawka … zbędna przystawka, niepotrzebne koszty. Trzeba to zmienić.

   28
   1
 7. To by była dobra decyzja przed okresem przygotowawczym. A teraz ?
  Moim zdaniem, razem z trenerem powinien się zmienić zarząd w klubie. Dużo wymieniać nie trzeba – trener B.V.D. zatrudniony bo zawodnicy chcieli a mógł być Lavicka, mógł być Vejinović a nie ma nikogo. Transfery z klubu a do klubu to gdzie ? Zasłanianie się notoryczne akademią i podatkami. Za co zarząd odpowiada w klubie ? Długo to jeszcze będzie trwało ? Nie ma wyników, zaangażowania, nie ma frekwencji… Ogólnie słabo to strasznie wygląda.

  23

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × one =