Czas na powrót na właściwe tory… | Zapowiedź meczu: Zagłębie Lubin – Arka Gdynia

3

W ramach 4. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się w „Meczu Przyjaźni” z Arką Gdynia. Obie drużyny nie wygrały w tym sezonie żadnego spotkania. Mimo święta na trybunach, spodziewajmy się walki o każdą piłkę do końcowego gwizdka sędziego.

Historia pojedynków

W sezonie 2018/2019 drużyny Zagłębia i Arki spotkały się dwa razy. Pierwsze spotkanie w Gdyni „Miedziowi” przegrali 1-3, a honorową bramkę strzelił Saša Balić. Rewanż w Lubinie zakończył się bezbramkowym remisem.

Bilans wszystkich spotkań między Zagłębiem a Arką

Mecze: 24
Wygrane Zagłębia Lubin: 14
Remisy: 6
Wygrane Arki Gdynia: 4

Przełamać serię bez zwycięstwa

Taki cel z pewnością przyświeca piłkarzom Zagłębia, którzy ostatnie spotkanie w lidze wygrali 26 kwietnia z Jagiellonią. Seria siedmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa to coś, na co nie może pozwolić sobie drużyna aspirująca do występu w europejskich pucharach, a nawet w górnej ósemce. Jeśli nie dziś, to kiedy? Takie pytanie powinni zadać sobie wszyscy patrzący na tabele PKO Ekstraklasy, w której to Arka (dzisiejszy rywal) znajduje się na ostatnim miejscu.

Wszyscy na pokład

Po spotkaniu z Jagiellonią wśród kibiców pojawiły się obawy o zdrowie Filipa Starzyńskiego oraz Ľubomíra Guldana. Pierwszy zszedł z boiska z bólem mięśnia, drugi natomiast podczas przepychanek z rywalem zwichnął palec u dłoni. Kontuzje nie okazały się jednak na tyle poważne i obaj wystąpią w dzisiejszym spotkaniu.

Strefa przyjaźni

Mecze Zagłębia z Arką to święto kibiców na trybunach. Aby ta uroczystość stała się bardziej wyjątkowa, klub zorganizował dla wszystkich sympatyków „Strefę przyjaźni”. Wydarzenie rozpocznie się już o 15-30 na terenach zielonych koło stadionu. Wszyscy, którzy przybędą na Stadion Zagłębia wcześniej będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych dla młodszych i tych nieco starszych kibiców.

Młodzież – motor napędowy Zagłębia

Po 3. kolejce z pewnością zasługują na taki tytuł. Patryk Szysz i Łukasz Poręba pokazali, że pierwszy skład należy im się bez względu na przepis o młodzieżowcu. Swoje dobre występy indywidualne zwieńczyli bramkami, które pozwoliły „Miedziowym” wrócić do meczu. Teraz czas na powrót do formy Bartka Slisza, który nie wszedł dobrze w rozgrywki przez kontuzje. W poprzednim sezonie udowodnił jednak swoje umiejętności i nikt nie ma wątpliwości, że jest to kluczowy zawodnik w defensywie Zagłębia.

Sobotni mecz PKO Ekstraklasy poprowadzi sędzia Tomasz Musiał. Pierwszy gwizdek o godzinie 17-30. Transmisja w Canal+ Sport.

Do zobaczenia na stadionie!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Zróbcie poprawkę, pierwszy gwizdek o 17:30 😁 Przyjaźń, przyjaźnią, ale 3 punkty muszą być, bo inaczej smród będzie się robił konkretny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 3 =