KRÓTKO W TEMACIE (tym i owym) #1

8
fot. Mikołaj Olszewski

Po meczu z Piastem napisał do nas jeden z kibiców naszego klubu. Grzegorz, ten od FB „Zagłębie Lubin Unofficial Fanpage Inny Niż Wszystkie” (właśnie tak nam się przedstawił) poruszył kilka tematów gorących w ostatnim czasie: odniósł się m.in. do pomeczowej wypowiedzi Roka Sirka czy  gorącej atmosfery panującej na twitter.ZL. 

Po meczu z Piastem (0:3) Rok Sirk na pytanie, czemu przegraliśmy odpowiedział że „ZABRAKŁO KONCENTRACJI”. Już widzę taką sytuację: Klubowa księgowa przelewa mu pół wypłaty – ten do niej startuje z pretensją  a ona mu na to „sorry…zabrakło mi koncentracji (i oczywiście nie dosyła mu brakującej części pieniędzy podobnie jak nam tych punktów nikt nie przywróci)… Ciekawe, czy to wg niego też załatwiałoby sprawę 🙂

Twitter szaleje. Wielu jest sfrustrowanych – normalna reakcja. Ale jeden wpis mnie trochę zdziwił. Szedł mniej więcej tak :”od 30 lat jestem kibicem Zagłębia ale tak fatalnego początku sezonu nie przeżyłem”… No cóż 🙂 … Sezon 2009/10 – trenerem jest Andrzej Lesiak, po 6 kolejkach mamy 3 punkty (1-0-5, w bramkach 3:15)…finalnie skończyliśmy na 10 miejscu.

Dalej o Twitterze – fani mają pretensje do Żewłakowa (brak transferów), do piłkarzy (bo nie biegają), do Prezesa… Do tego ostatniego jest mnóstwo pretensji różnego sortu – ale jedno mnie szczególnie zdziwiło/rozbawiło/osłabiło (wszystko po trochu). Jakiś facet miał pretensję do MD że… ten w meczu z Legią pozwolił trenerowi na wystawienie Dąbrowskiego (zamiast Oko) bo „przecież Dąbek nie ma formy” (facet pewnie jest na każdym treningu to wie, co pisze 🙂 ). No przecież już w tym bałaganie najgorsze co mogłoby być to Prezes ustalający skład! Niektórym „czajnik już się zagotował” 🙂

Dymisja BvD? Ja jestem PRZECIW. I w tym pozostanę przynajmniej do przerwy zimowej (jeśli nie przezwyciężymy kryzysu). Po pierwsze – nie ma czegoś takiego jak Efekt Nowej Miotły. To złudzenie optyczne. Jak drużyna się odbija od dna z nowym trenerem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z tym samym też by się odbiła. Ktoś nie wierzy? Niech spyta w Szczecinie (Runjaic) albo we Wrocławiu (pierwsze 12 meczy Śląska pod przewodnictwem Lavicki to ledwie 13 punktów średnia zdobycz podobna do naszej w tym sezonie). Od reguły są wyjątki jak np.Lesiak i wspomniany już sezon 2009/10 ale chyba wszyscy pamiętamy (no może oprócz tego gościa co kibicuje od 30 lat 🙂 ) że BvD „daję rade” i potrafi trenować. A po drugie – kogo Żewłakow teraz z łapanki może wziąć? Albo jakiś wynalazek, albo kogoś z „karuzeli” typu Szatałow albo inny Smółka.

 

Grzegorz, ten od FB „Zagłębie Lubin Unofficial Fanpage Inny Niż Wszystkie”

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

8 KOMENTARZE

 1. Starzyński też w meczu z Górnikiem powiedział że brakło mu koncentracji 🙂 może niech zatrudnią fachowca od koncentracji. Trochę syf się w klubie zrobił. Za dużo błędnych decyzji popełnili przy transferach. Oddali Matrasa i Buksę za kilkanaście piłek. Kupiony Živec ma syndrom Przybeckiegio, piłka w grze mu przeszkadza. Największy błąd to brak nowego prawego pomocnika i ogarniętego defensywnego.

 2. Chyba ten Grzegorz nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Po pierwsze to nikt nie pisał dlaczego gra Dąbrowski a nie Oko , bo jak się ktoś interesuje tym co się dzieje w klubie to wiedział ze Oko ma drobny uraz który go wykluczył z gry. Po drugie od początku okresu przygotowawczego widać ze Dabek jest cieniem samego Siebie i tylko jest tu żeby odcinać kupony co miesiąc bo nikt mu tyle nie zaplaci co ZL. Po trzecie może kolega Grzegorz się wypowie skoro taki znawca co powinien zrobić trener po takim meczu jak ostatni ? ( wcześniejsze nie były lepsze ) . Ile można czekać aż się paru gości obudzi na boisku ? Będzie czekał do grudnia aż się obudzą ?? Przecież to widać ze Ben nie ma jaj i co mecz to samo.. ta sama 11 mimo ze kilku zawodników powinno sobie odpocząć , te same zmiany od paru meczy , nawet o podobnym czasie . Ciekawe czy na pare dni do przodu nie są już wypisane ? Ktoś zadał pytanie trenerowi dlaczego nie zrobił trzeciej zmiany w meczu z Piastem ?? Gramy wielkie g…. a gość stoi przy lini i nie wie co ma zrobić . Piłka seniorska to kiedy trenowanie dzieci. Jeżeli na obecną chwile jest kilku zawodników bez firmy to się daje szanse innym. Po to jest szeroka kadra żeby trener z tego korzystał jak się niektórym nie chce grać lub nie mają obecnie firmy ( nazwiska sobie daruje bo za duzo pisania będzie ).Do tego burdel panujący w klubie i mamy efekt. Nikt nie chce do ZL przyjść a tylko odchodzą chłopaki. To nie przypadek ze tak się dzieje. Grzegorz niech się zainteresuje bardziej tym co się wokół klubu i nie tylko dzieje i jak ma czas to nie wpadnie choć czasem na trening to będzie mógł coś powiedzieć jak się co niektórzy przykładają do treningów , ale po co mają się przykładać jak i tak wiedzą ze będą grali. Tu każdemu zależy tylko na własnej dupie i na tym żeby 10 tego wpadło na konto swoje , a cała reszta mało ważna. Wszystko w temacie.

  9
  5
 3. Jeszcze jedna sprawa dotycząca wypowiedzi Sirka. Jak ku…. się słyszy od zawodnika jak mówi ze mu koncentracji zabrakło to ręce opadają . To pokazuje ze gość jest amatorem i powinien na straganie burakami handlować- choć tam tez jest potrzebna koncentracja. Powinni zapytać Sirka i innych bez koncentracji co Oni robią przez cały tydzień jak się przygotowują do meczu ? Analizy , konsultacje , strategia , po jaki grzyb to wszystko jak facet po meczu mówi ze nie był skoncentrowany 🙂 to o czym On myślał? O zimnym piwie które czeka po meczu ? Ale jak się trenuje to tak samo się gra. Do kopalni jego i innych dać na parę dni to mu wróci koncentracja. Sama jego wypowiedz mówi wszystko. Brak koncentracji :):):)

  12
  1
 4. BvD potrafi trenować? Bo Pawłowski tak powiedział, ten któremu nie chciało się wstawać na 9 w Hiszpanii i ten którego już u nas nie ma? Aktualny trener to jedna z najbardziej absurdalnych sytuacji ostatniej dekady w naszym klubie. Przesunięty z biurka w akademii na stanowisko trenera, bo był tani i jedyny z licencją w okolicy, a potem zostawiony, bo to przecież ZL, gdzie nikomu nie przeszkadza bylejakość. I teraz zbieramy żniwo po okresie przygotowawczym z gościem, który po analogicznych przygotowaniach został z hukiem wywalony z Fortuny Sittard.

  BvD oczywiście najmniej winię – dali pracować to pracuje (chociaż na meczach nie reaguje ani na strzelone gole ani na stracone, ani czasem nawet trzech zmian przeprowadzi, więc może jednak nie chce mu się?). Ale ci co dają pracować, dają też d., licząc od zwolnienia Stokowca (długo nie będzie na stać na równie dobry cały sztab), przez zatrudnienie M. Lewandowskiego (żadnego przetarcia nawet w rezerwach?), przez zwolnienie M. Lewandowskiego (impuls, brak szacunku do wychowanka i brak zastępstwa), przez zatrudnienie BvD (Karmelita chociaż nie potrzebuje tłumacza!) i dwukrotne przedłużenie z nim kontraktu (szkoda komentować…).

  9
  1
 5. Co Wy żeście się tego Sirka uczepili? Wzięli chłopaka do wywiadu bo pewnie reszta spier… iła, co miał chłopina powiedzieć? Nie dość, że pierwszy raz w pierwszym, to jeszcze wywiad po takiej padace. Biedny zesrał się przed mikrofonem i tyle. Dlaczego nie podszedł Starzyński albo Czerwiński? Gdzie jest Guldan? Wiem, że Lubo raczej unika dziennikarzy, ale jest kapitanem, powinien pierwszy wyjść przed szereg, pier… nąć się w klate i powiedzieć to co kiedyś Skwara, albo Majdan!

 6. ,,od 30 lat jestem kibicem Zagłębia ale tak fatalnego początku sezonu nie przeżyłem”.
  komentarz p.Bielskiego : ,,No cóż 🙂 … Sezon 2009/10 – trenerem jest Andrzej Lesiak, po 6 kolejkach mamy 3 punkty (1-0-5, w bramkach 3:15)…finalnie skończyliśmy na 10 miejscu.”
  Brawo za optymizm ,ale niestety oznacza to ,że dwadzieścia kilka sezonów ekstraklasowych zaczynaliśmy LEPIEJ !
  Że ,jest to drugi najgorszy start od 30 lat :(…
  Czepianie się ,,kibica od 30 lat” jest w tej sytuacji trochę żenujące…

 7. Może troszke z innej beczki,ale sytuacja w klubie wyglada nastepująco.Zarząd nabił sobie głowy tym że bedą mlodzieża wojować ekstraklase,bo stokowcowi się udało,to czemu miałoby BVD sie nie udać.Otóż moim zdaniem jest to wielki błąd,dlaczego?!Dlatego np. Lech wypromował Linettego,Kownackiego,kędziore czy Kaminskiego mając przedewszystkim silną pierwszą drużynd.Legia wprowadzała Furmana czy Borysiuka a także rybusa mając skład silny i stabilny.Czy nawet przykład naszego podwórka,oczywiście stari kibice pamietają jak wprowadzany był Szymek Pawłowski,Przemek kocot (on akurat wielkiej kariery nie zrobił) ale nawet Marcin Pietroń czy Damian Piotrowski. Zagłebie mialo wtedy silny pierwszy zespoł,młody piłkarz wchodzący na plac gry czuje wsparcie starszego kolegi,wie jeżeli popełni błąd,starszy kolega pomoże mu go naprawić.A u nas Poręba ma sie uczyć od człapiącego Starzyńskiego bez formy???Slisz ma czuć wsparcie od Tosika???Jedynie Oko ma świetnego fachowca u boku jakim jest Guldan,aczkolwiek wydaje mi się że Oko zaliczył straszny zjazd formy jak i zresztą cała drużyna.Nie mam nic osobiście do młodzieży,ale uwarzam że trzeba ich wprowadzać z głową…..to że raz Stoki wprowadził Piątka,Jacha czy kubickiego…nie oznacza że co sezon wprowadzimy kilku młodych którzy z marszu stanął sie piłkarzami ekstraklasowego formatu.

  4
  1
 8. Alexio21.
  Masz rację ze tylko młodymi nie ogarnie się ligi , ale najbardziej w zachowaniu trenera i całego sztabu dziwi to ze Oni nie widzą , iż wielu zawodników jest totalnie bez formy. Cały czas wystawia Ben tych samych licząc na co ? Na cud ? A co nie ma innych którzy tylko czekają na takie właśnie chwile , gdzie pojawia się szansa żeby wskoczyć i próbować swoją szanse wykorzystać. Co nie można dać zamiast Tosika – Muchę ? Gorzej od Tosika to ciężko jest zagrać wiec spokojnie dałby radę . Piszesz ze Oko zaliczył zjazd formy, a cały czas gra. Wskoczył za niego Dąbek ale zagrał to co pokazuje i jak wygląda od dawna czyli piach. To jest kolejny – Jończy – jaki problem żeby chłopak grał skoro Oko bez formy ? Kopacz tez wyglada słabo to niech przesuną Alana na bok obrony a na skrzydło Bohara. Balica tez by wypadało odstawić żeby się ogarnął , ale u nas taka bieda na lewej obronie ze ten drewniak ma stały plac do końca sezonu. Wystarczy zmienić 3-4 i Ci co dostaną szanse będą gonić żeby się pokazać, bo Ci co graja obecnie to uważają ze zawsze będą grali bo tak to wyglada za Bena. Coś musi zmienić trenerek jak chce żeby pobudzić tą umierająca drużynę , bo za chwile będzie za późno. W Krakowie plecy , potem przyjedzie Płock na który wszyscy czekają bo pewne punkty ( żeby się nie zdziwili ) a potem to już mamy fajny rozkład żeby dołować do dna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + eighteen =