Oficjalnie: Bartłomiej Pawłowski w Turcji

10
fot. Mikołja Olszewski

Potwierdziły się doniesienia medialne. W piątkowy wieczór Bartłomiej Pawłowski został zawodnikiem tureckiego Gazisehir Gaziantep FK. Nasz były skrzydłowy związał się z nowym klubem trzyletnim kontraktem.

Pawłowski trafił do Zagłębia latem 2017 roku. Od tego momentu rozegrał w barwach „Miedziowych” 68 spotkań, w których zdobył 12 goli i zanotował 13 asyst. Suma odstępnego nie jest znana.

Powodzenia Bartek!

10 KOMENTARZE

1. Niech wszystkich sprzedadzą i grają Akademią, może w końcu ktoś się opamięta.
    Z tak dużym potencjałem to co jest grane to „kaszana” i trzy metry mułu.
    Frekwencja też coraz „lepsza”, kupujmy karnety, ponieważ zabraknie miejsc na kolejny pojedynek skórokopów w koszulkach Zagłębia.

12
    2
  2. ciekawym na co pojdzie kasa z transferu…. hmmm… rozumiem, ze na splate podatku albo jakies inne gowno… Zaglebie staje sie synonimem dziadowania… obym sie mylil

15
    1
    • Ja bym zrobil podejscie pod Kalmára z Dunajska Streda. Odpadli z pucharow i podobno sa w dolku finasowym. Gosciu dosc dobrze zaprezentowal sie w meczach transmitowanych w tvp.

5
      1
  3. Transfer wpisuje sie w polityke klubu, nie ma co narzekac. – pozyskujemy tanio by po potem sprzedac z zyskiem. Tak niestety funkcjonuje caly pilkarski swiat. Przyszedl, swoje zrobil teraz daje zarobic klubowi. Problemem sa jednak dosc niskie klauzule wykupu – prezes dobrze kombinuje by ich nie bylo wogole.
    Teraz tylko trzeba liczyc by skuaci znalezli dobrego nastepce na jego miejsce, chociaz nie pogniewalbym sie gdyby byl to ktos z akademi.

7
    2
  4. Nie chodzi o narzekanie, ale logiczne argumenty, które przemawiają za tym, iż obrana strategia nie pozwoli na emocje związane z walką o najwyższe cele.
    Niestety, ale nie ma co się łudzić na „pudło” i wycieczki po Europie.
    Klauzule to w ogóle szerszy problem, który tkwi w agencjach menedżerskich oraz wielu innych czynnikach niezwiązanych z jakimkolwiek Klubem.
    Będzie mocna paka, będzie frekwencja, będą emocje i zupełnie inna relacja na linii Kibice-Klub.

• Pake mozna zbudowac nawet jesli co roku ktos otchodzi. Naszym grzechem jest przywiazywanie sie do nazwisk, swoiste wygodnictwo. Jest taki Blic u nas i nikt nie szuka lepszego na jego miejsce bo ma jeszcze kontrakt – moze zaczna szukac jak mu pozostanie rok do konca. Wzmacnieni klubu powinno sie odbywac sukcesywnie i z wiekszym wyprzedzeniem by miec jakas pozycje negocjacyjna bo jak szukamy kogos na ostatnia chwile to stajemy pod sciana w negocjacjach.
      Jestesmy w samym srodku pilkarskiego lancucha pokarmowego i nie ma co z tym polemizowac, musimy zyc z transferow stad idea kontraktow 1+2 mnie odpowiada: pierwszy rok pilkarz zapieprza by dostac prolongate, w drugim zapieprza by moc po uplywie drugiego roku zaczac negocjacje z silnieszym klubem – i tu juz nalezy zaczac rozgladac sie za nastepca, rok do konca kontraktu oznacza wystawienie na liste transferowa (wiekszosc w tym momencie ma juz upatrzonego swojego nowego pracodawce zalatwionego przez menago). Idealnie by bylo gdyby zawodnicy ktorzy dali zarobic klubowi wracli do nas – vide causus Dabrowskiego (swoja droga co z nim?)

Jestemy sredniakiem w tej lidze, ot od czasu do czasu stac nas na pudlo a raz na 15 lat nawet mistrzostwo. My to nie Legia ktora co roku deklaruje walke o mistrza. Aby moc plywac w tym bagienku trzeba umiejetnie sie poruszac na rynku transferowym, bo akademia jeszcze nie spelnia pokladanych w niej nadziei. Musi byc zapewniony swiezy doplyw krwi by klub mogl spokojnie funkcjonowac na poziomie ekstraklasy. No chyba ze komus odpowiada model grania tylko wychowankami na poziomie III ligi.

8
      • ps
        Generalnie nasz dzial skautingu nie zabardzo dobrze oceniam. Daleko nam do takiej Pogoni czy Wisly K. Nic nie slychac bysmy szukali w nizszych ligach nawet w regionie – taki Drzazga nie dostal angazu w klubie bo juz byl Piatek – sam o tym wspominal w jakis wywiadzie. Nie rozumiem dlaczego taki Přikryl nie trafil do lubina – Mlada Boleslav nie lezy na drugim koncu swiata lecz niemal pod nosem. Swoja droga ciekawi mnie ilu czlonkow liczy nasz dzial skautingu i na czym opiera swoja prace.
        Jest jeszcze jedna kwestia – mianowice trenera. Moze i Ben jest fajny, jednak potrzebujemy gosci z zagranicy ktory jednak troche seniorow trenowal i ma rozeznanie w temacie zawodnikow. Tak jak ma to miejsce np w Koronir. Tam co roku przewija sie tabun zawodnikow, co roku mowi sie ze sa faworytem do spadku a jednak utrzymuja sie. Po prostu Letteri ma swoich ludzi ktorym ufa i ktorzy to potrafia mu wyczarowac zawodnikow z kapelusza (odpala tam z 80% transferow). Podobnie w Pogoni – tam tez przychodza zawodnicy wyszperani na Zachodzie – co wazne z zachodu: nie tani Slowacy czy Czesi ale np Austryjak czy Grek.
        Aby poprawic jakosc skautingu musimy zatrudnic kogos z kontaktami na Zachodzie bo taki Zewlakow to tylko do PRu sie tylko nadaje.

9
        3
  5. W sumie wypada chłopu podziękować zapierdzielał na boisku praktycznie w każdym meczu. Szkoda że odchodzi bo ciężko będzie go zastąpić. Dzięki i powodzenia w nowym klubie.

18
    1
  6. Nie chciał przedłużać umowy to dobrze że został sprzedany. Ma 26 lat i jeszcze może dużo osiągnąć jak będzie chciał. Po co wypisujcie głupoty że należy wszystkich na siłę zatrzymać albo że mamy wielki potencjał i słabo gramy ja tego potencjału nie dostrzegam. Aby była górna ósemka potrzebne są wzmocnienia. młodzi też muszą się od kogoś uczyć…

Please enter your comment!

5 − 2 =