Pora wziąć się w garść… | Zapowiedź: Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok

4
fot: Mikołaj Olszewski

W ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Jagiellonie Białystok. Oba zespoły nie mogą zapisać rozpoczęcia tego sezonu do najbardziej udanych. „Miedziowi” po remisie z Cracovią zawiedli kibiców przegrywając w Zabrzu. „Jaga” natomiast po wysokim zwycięstwie z Arką, spuściła z tonu i zanotowała porażkę w spotkaniu z beniaminkiem z Częstochowy. Dzisiejszy pojedynek to idealna szansa na choć częściowe naprawienie popełnionych błędów.

Czas na zmiany

Taka idea powinna przyświecać sztabowi szkoleniowemu Zagłębia Lubin przed spotkaniem z Jagiellonią. Uważam, że po bezbarwnej grze i porażce w Zabrzu powinno pojawić się kilka roszad w składzie, m.in. na pozycji napastnika ktoś powinien zluzować Patryka Tuszyńskiego. Być może warto byłoby dokonać jakieś zmiany na bokach pomocy, gdyż słabo funkcjonujące skrzydła były naszym największym problemem w spotkaniu z Górnikiem.

Powstrzymać napór rywali

To zadanie będzie niezwykle trudne, lecz nie będzie niewykonalne. Piłkarze „Miedziowych” staną oko w oko z zawodnikami takimi jak Jesús Imaz czy nowo nabyci Ognjen Mudrinski i Tomáš Přikryl. Żadnemu z wymienionych graczy obrońcy nie mogą zostawić choćby kilku centymetrów wolnej przestrzeni, w przeciwnym razie narazimy się na groźny strzał któregoś z atakujących.

Ostatnie mecze

12 sierpnia 2018r.

Zagłębie Lubin 0-2 Jagiellonia Białystok

Roman Bezjak 25’,Saša Balić 72’ [s]

14 grudnia 2018r.

Jagiellonia Białystok 0-4 Zagłębie Lubin

Patryk Tuszyński 6’, 40’, Damjan Bohar 37’, Bartłomiej Pawłowski 84’

26 kwietnia 2019r.

Zagłębie Lubin 2-0 Jagiellonia Białystok

Damjan Bohar 6′, Patryk Tuszyński 28′

Problem z finalizacją akcji

Nikt nie ma wątpliwości, że to największa przypadłość Zagłębia. Od początku sezonu nasza gra polega na żmudnym rozgrywaniu piłki, które zakończone jest niedokładnym podaniem i kontrą przeciwnika lub niecelnym strzałem. Jedyny gol „Miedziowych” zdobyty w przeciągu dwóch kolejek to kombinacyjna akcja Patryka Tuszyńskiego i Damjana Bohara zakończona strzałem zza pola karnego. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, nieprawdaż? Wykańczanie sytuacji to jeden z elementów, nad którym musimy popracować, w przeciwnym razie pogrążymy swe szanse na dobry rezultat.

Piątkowy mecz PKO Ekstraklasy poprowadzi sędzia Piotr Lasyk. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30. Transmisja w Canal+ Sport oraz Canal+ 4K.

Do zobaczenia na stadionie!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

4 KOMENTARZE

 1. Z Tuszyńskim z przodu i obrońcą na prawej pomocy wynik może być tylko jeden. Nie mam nic do Czerwińskiego bo to super prawy obrońca i tam powinien grać. Kopacz powinien wymienić Oko i coś by z tego może było w obronie. Włodarze stękali że się wzmocniliśmy do poprzedniego sezonu. Darmozjady powiedzcie mi ilu macie prawych pomocników? Dalej macie zamiar ludzi wyganiać ze stadionu?

  8
  1
  • Dodaj jeszcze z obrońcą na lewej stronie. Balic to jest piłkarskie nieporozumienie, facet ma zero talentu i jeszcze mniej umiejętności. Laga do przodu, zerwać się wzdłuż lini, dosrodkować, wracając wykosić przeciwnika. Nic do chłopa nie mam, nie oceniam go jako człowieka, ale na boisku ma umysł ameby

   4
   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + 4 =