Zagłębie bliskie pozyskania 2 piłkarzy, ale czeka przez… podatek

7
fot. Mikołaj Olszewski

Jak informuje dzisiejszy Przegląd Sportowy Zagłębie jest bliskie podpisania kontraktów z dwoma piłkarzami, którzy mają doświadczenie w fazach grupowych Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Mowa o środkowym pomocniku i skrzydłowym. Sprawa niestety przeciąga się przez podatek za stadion, którego zapłaty wymaga miasto.

Dwaj nowi piłkarze mają zastąpić sprzedanych Filipa Jagiełło i Bartłomieja Pawłowskiego. Przeciąganie klubu z miastem w kwestii podatku nie pomaga finalizacji rozmów, bo jak sugeruje Przegląd, mowa o kwocie 6 mln. zł.

„– Mamy wytypowanych kandydatów. To solidni piłkarze z doświadczeniem z fazy grupowej europejskich pucharów, byliby wzmocnieniem pierwszego zespołu. Niestety ruchy transferowe są przyblokowane z powodu sporu z miastem – usłyszeliśmy w klubie.

Sprawa dotyczy podatku od nieruchomości. Zagłębie jako jeden z niewielu klubów w ekstraklasie jest właścicielem stadionu i z tego tytułu musi płacić podatek od nieruchomości. Rozbieżności dotyczą sposobu jego naliczania. Wiosną Naczelny Sąd Administracyjny rację przyznał miastu i nakazał klubowi zapłatę ponad 6 mln zł podatku za lata 2011–19.

Zagłębie uregulowało połowę tej kwoty. Niedawno miasto zaczęło wymagać spłaty pozostałej części, choć klub miał nadzieję, że uda się dojść do porozumienia. Proponował rozłożenie zaległości na raty lub umorzenie odsetek. W grę wchodziło też rozliczenie w postaci promocji miasta przez pierwszą drużynę. Magistrat pozostał głuchy na te argumenty i w ostatnim roku ani razu prezydent Robert Raczyński bądź jego przedstawiciele nie spotkali się z zarządem Zagłębia, choć klub kilkukrotnie o to występował.”

Cały tekst <<TUTAJ>>.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

 1. A ja mam pytanie, czy prezydent miasta raz na zawsze odwali się od Zagłębia? Nie dość, że nie pomaga, to jeszcze wbija szpile, patrz: stadion górniczy!

  16
  2
 2. Dlatego Raczyński ma w dupie ludzi, nigdy nie przyjął i nie wysłuchał żadnego mieszkańca i nigdy nie pojawia się na uroczystościach. Jest egoistą i tchórzem. A naiwniacy jezzcze chodzą na niego głosować bo robi z unijnej kasy to co zrobić musi. Cyrk. Skoro miasto domaga sie pieniedzy za ten teren to niech go wyremontuje i utrzyma czystosc, bo ten obszar wyglada jak wysypisko. Zenada

  16
  1
 3. Mógł Raczyński powiedziec: Ide klubowi na rękę. rozkladamy spłatę na raty, a ja obiecuję że za te pieniądze ogarnę tereny wokół stadionu, byłby wilk syty i owca cała, każda strona by mogła powiedziec że jest zadowolona. A że to *** jest, to mamy to co mamy. Ważne że miasto zrobiło klub szermierki. dostali nawet miejscówkę przy ratuszu. No, ale szermierkę lubi córka Raczyńskiego, to można kasę ładowac.

  10
  2
 4. Nie fajnie, że miasto nie rozmawia z klubem…, nie w porządku, że prezydent ordynarnie pokazuje jakie w jego głowie miejsce zajmuje Zagłębie…. jednakże uważam, że niestety skoro prawo (nie prezydent, tylko prawo) nakazuje płacić podatki to należy to zwyczajnie robić bo to idzie na poczet miasta i jego potrzeb, a nie olać temat i myśleć, że jakoś to będzie… Jestem kibicem miedziowych i życzę im jaknajlepiej, ale sory… wobec prawa podatkowego nigdy nie może być równych i równiejszych… Szkoda tylko, że miasto aż tak stoi okoniem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 5 =