Ze stylem po 3 punkty | Zapowiedź Wisła – Zagłębie

1
fot. Marcin Radzińśki

Dziesięć meczów i tylko jedno zwycięstwo. Taka statystyka nie przynosi chluby piłkarzom Zagłębia Lubin i trenerowi Benowi van Daelowi. Czas ją znacznie podreperować i rozpocząć marsz w górę tabeli. O 20.00 gramy z Wisłą Kraków na ich terenie i już nie ma żartów: TEN MECZ MUSIMY WYGRAĆ.

Bez pomysłu, bez punktów

Licząc jeszcze sezon 2018/19 Zagłębie w 10 ostatnich meczach ligowych wygrało tylko raz: 2-0 z fatalną w tamtym czasie Arką Gdynia. Mimo dużego optymizmu jaki zazwyczaj w nas drzemie, to ciężko nie zauważyć, że oprócz kiepskich ostatnio wyników problemem jest też styl drużyny. Mecz z Wisłą będzie odpowiedzią czy trener potrafi reagować na słabą grę drużyny.

Sytuacja w tabeli

Przed naszym meczem po 6. kolejkach Ekstraklasy zajmujemy 12. miejsce. Miedziowi do tej pory zgromadzili 5 pkt. a ich bilans to 1 Z / 2 R / 3 P.

Na początku sezonu Wiśle idzie lepiej niż nam, ale ma tylko 2 punkty więcej. Z bilansem 2 Z 1 R 3 P zajmuje 9. miejsce w lidze.

Nieciekawy bilans meczów z Wisłą

Będzie to 39 mecz Zagłębia z Wisłą w lidze. Bilans za poprzednie 38 spotkań nie jest optymistyczny bo oprócz 7 remisów Biała Gwiazda wygrała 22 razy, a Zagłębie zaledwie 9 razy. Ten mecz może być atrakcyjny dla kibiców, ponieważ w pojedynkach Wisła – Zagłębie drużyna z Krakowa strzela średnio 1,82 bramki na mecz a Zagłębie średnio 1,0 bramkę na mecz.

Ostatnie mecze rozgrywaliśmy ze sobą w sezonie 18/19. Pierwszy pechowo przegraliśmy w doliczonym czasie gry 2-3 a w drugim pewnie zrewanżowaliśmy się wygrywając 3-1.

10 listopada 2018, 20:30 – Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-2 Zagłębie Lubin 
Zdeněk Ondrášek 9, Rafał Boguski 22, Paweł Brożek 90 – Filip Starzyński 49 (k), Marcin Wasilewski 71 (s)


13 kwietnia 2019, 18:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 3-1 Wisła Kraków 
Patryk Tuszyński 14, 77, Filip Jagiełło 27 – Jakub Błaszczykowski 52

Guldan pod znakiem zapytania. Wisła bez Bashy

Jak mówił w wywiadzie przed meczem Ben van Dael, do dyspozycji po kontuzji jest już Patryk Szysz, a z delikatnym problemem zdrowotnym zmaga się Lubomir Guldan. Jego występ będzie pod znakiem zapytania.

W Wiśle zabraknie na pewno Vullneta Bashy, który jeszcze trenuje indywidualnie. W coraz lepszej formie po kontuzji jest za to Jakub Błaszczykowski. Ten doświadczony piłkarz powinien z nami zagrać od początku.

Szota spotka starych kumpli

Szansę zmierzenia się z Zagłębiem Lubin będzie miał Serafin Szota. Młody obrońca stosunkowo niedawno zmienił Lubin na Kraków i to jego pierwsza okazja do pojedynku z dawnym klubem. Szansę na to jednak są niewielkie bo Szota od początku sezonu okupuje ławkę rezerwowych a w meczu z Jagiellonią Białystok z 23.08.2019 był nawet poza kadrą.

Przed meczem powiedzieli

Maciej Stolarczyk (Trener Wisły): Chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć smak porażki z Białegostoku. Czujemy ogromny niedosyt, bo ten mecz mógł się dla nas zupełnie inaczej potoczyć, ale to zespół Jagiellonii był w tym dniu bezwzględny i wykorzystał nadarzające się sytuacje. Straciliśmy dwa gole i byliśmy w sytuacji tych, którzy muszą odrabiać straty. Jeśli chodzi o naszego najbliższego rywala, to zespół Zagłębia przegrał u siebie z Piastem Gliwice. Jest to drużyna solidnie i mądrze budowana, ale niezbyt dobrze weszła w ten sezon. Nastąpiło w niej dużo zmian i potrzebuje trochę czasu – za wisla.krakow.pl.

Ben van Dael (Trener Zagłębia): Przegraliśmy z Piastem, bo oni strzelili trzy gole a my żadnego. Główną przyczyną jest to, że by straciliśmy dwie bramki po rzutach rożnych. To było zbyt proste i pomogliśmy Piastowi w rozwinięciu skrzydeł, bo nasz start pressingiem był dobry. Potem była jedna kontra, pierwszy rzut rożny i 0:1. Oglądałem kilka razy spotkanie Wisły z Jagiellonią. To dobra drużyna starająca się grać ofensywnie. Są dobrze zorganizowani i mają dobrych piłkarzy, ale my też postaramy się zagrać ofensywnie. Patryk Szysz wrócił do zdrowia i trenuje już z drużyną. Na lekki uraz narzeka jedynie Lubomir Guldan.

Początek meczu i pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego o godzinie 20.00. Transmisja w Canal+.

TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 5 =