III liga: Kolejna porażka rezerw

fot. akademiakghm.com

W zaległym meczu 1. kolejki III ligi grupy III rezerwy Zagłębia Lubin przegrały 0:1 z Ruchem Chorzów. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 75. minucie piłkarz „Niebieskich” – 19-letni Bartłomiej Kulejewski. Po siedmiu meczach Zagłębie II Lubin jest przedostatnie w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów.

Mecz zaczął się lepiej dla Zagłębia. W 12. minucie spotkania Chodyna pewnym rajdem podawał do Białka, który oddał ładny strzał, jednak bramkarz gospodarzy był na posterunku.

Pięć minut później znowu dogodną sytuację miał Białek, lecz znowu dobrą interwencją popisał się golkiper “Niebieskich” parując piłkę w róg. Drugi kwadrans meczu i sam na sam wychodził Sypek, jednak nie podołał i górą był Lech. Piłkę wybijał jeszcze obrońca Ruchu, który został faulowany.

W 35. minucie pierwszą fantastyczną okazję mieli chorzowianie, gdzie Podgórski minimalnie strzelił obok słupka. Nasz napastnik chwilę po tym próbował się odgryźć mocnym strzałem, który goście wybili na róg. Akcja po rzucie rożnym szybko powędrowała w pole karne Zagłębia, gdzie znowu Podgórski zamieszał pod naszą bramką. Jego strzał ponownie o centymetry minął słupek. W pierwszej połowie nie mogliśmy narzekać na nudę.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Optyczna przewaga Zagłębia, po czym znaleźliśmy się w polu karnym Ruchu i tam piłka trafiła w poprzeczkę.

Aż do 75. minuty spotkanie nam trochę ucichło. Seria strzałów zawodników w niebieskich koszulkach była wybijana przez obrońców oraz bramkarza Zagłębia.

W końcu piłka spadła pod nogi Kulejewskiego, a ten technicznym, mocnym strzałem pokonał bramkarza Zagłębia – Bieszczada.

Końcówka meczu zrobiła się nerwowa dla przeciwników “Miedziowych”, albowiem rzuciliśmy wszystkie siły do ataku. Nie udało nam się zdobyć choćby jednego gola i to „Niebiescy” dzisiaj triumfują

1. kolejka III ligi gr. III – mecz zaległy

Ruch Chorzów 1:0 (0:0) Zagłębie II Lubin

bramka: Kulejewski 74′

Ruch Chorzów: Lech – Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski, Mokrzycki, Foszmańczyk, Winciersz (66. J. Nowak), Podgórski (80. Duchowski), Paszek (72. Iwanek), Idzik.

Zagłębie II: Bieszczad – Warpas (58. Borkowski), Lepczyński, Kruk, Bogacz, Chodyna (87. Żmijewski), Witsanko, Więcek, Mach (46. Czuban), Sypek (76. Gołębiowski), Białek.

żółte kartki: Paszek, Idzik – Borkowski, Więcek, Czuban.
sędziował: Bartosz Owsiany (Opole)

Adrian Małek

Please enter your comment!

twenty + two =