III liga: Wysoka porażka rezerw z Górnikiem II Zabrze

4

Rezerwy Zagłębia Lubin doznały kolejnej dotkliwej porażki. W 9. kolejce podopieczni Adama Buczka ulegli aż 0:3 Górnikowi II Zabrze.

W pierwszej części gra była dość wyrównana, a bramka z 8. minuty dla Górnika Zabrze padła dość przypadkowo. Oba zespoły nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji podbramkowych, a z gry mieli więcej lubinianie.

W drugiej połowie „Miedziowi” próbowali, ale niestety niewiele z tego wynikało. Drugi gol padł po wątpliwym rzucie karnym z 86. minuty. W tej sytuacji drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kacper Lepczyński.

To nie był jednak koniec. W doliczonym czasie gry Górnik II zdobył trzeciego gola, dobijając do bramki piłkę wcześniej sparowaną przez interweniującego Bieszczada.

Na plus zasługują pomocnicy Asmir Suljić i Matyas Tajti. U Suljicia widać, że jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie oraz lubi podejmować pojedynki jeden na jeden. Z kolei Tajti bardzo pewnie wyglądał w środku pola, gdzie mimo, że grał niżej niż rozgrywający tego dnia Gołębiowski, to starał się brać na siebie ciężar kreowania gry i wielokrotnie podejmował próby prostopadłych zagrań. Gdy Bośniak i Węgier dojdą do pełnej dyspozycji pod względem fizycznym, pierwszy zespół będzie miał z obu wiele pożytku.

Po 9. kolejce Zagłębie II Lubin jest przedostatnie w tabeli i ma na koncie 5 punktów.