Martin Ševela najbliżej objęcia Zagłębia?

3
fot. skslovan.com

Według Jakuba Białka z Weszło oraz Pawła Hanejko z Transfery.info, Zagłębie Lubin rozważa zatrudnienie Martina Ševeli oraz Simona Rožmana. Najbliżej naszego klubu ma być właśnie Ševela. W gronie kandydatów znajduje się również Artur Skowronek, o czym informowaliśmy wcześniej.

 

Martin Ševela karierę trenerską rozpoczął w AS Trenčín. Podczas swojego pobytu słowackiego średniaka przerodził w dwukrotnego mistrza Fortuna Ligi, co zaowocowało awansem zawodowym. W 2017 roku został trenerem Slovana Bratislava, z którym w sezonie 2018/2019 sięgnął po mistrzostwo. Największym atutem 43-latka jest promowanie młodych piłkarzy. Podczas swojej kariery pracował z takimi zawodnikami jak Wesley (Aston Villa), Samuel Kalu (Girondins Bordeaux), Moses Simon (FC Nantes), Matúš Bero (Vitesse) czy Stanislav Lobotka (Celta Vigo).

Rožman to młody trener, który z sukcesami prowadził NK Domžale. Kibice uważnie śledzący losy polskich zespołów w Europie mogą kojarzyć go z dwumeczu Śląska Wrocław z NK Celje w eliminacjach Ligi Europy. W Prvej Lidze zasłynął skutecznym wprowadzaniem młodych zawodników do pierwszego zespołu.

Jednym z podopiecznych Simona Rožmana był Adam Gnezda Čerin, który tego lata za milion euro przeniósł się do 1.FC Nürnberg.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Te nazwiska wyglądają już konkretnie. Do nowego roku może się dogadają w takim tempie jak robili transfery. Skowronek to by do końca rundy nie dotrwał.

    23
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 19 =