Wielka niewiadoma… | Zapowiedź meczu: Zagłębie Lubin – Wisła Płock

2

W ramach ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy „Miedziowi” podejmą na własnym stadionie Wisłę Płock. „Nafciarze” po ciężkim początku sezonu wreszcie wyszli na prostą i odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu. Natomiast Zagłębie porażką z Wisłą przedłużyło serię przegranych do trzech spotkań. Na papierze to drużyna z Płocka wygląda na faworyta, kto będzie bardziej zmotywowany, aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko…? Przekonamy się już o godzinie 18:00 na Stadionie Zagłębia.

Strażak

Taką aktualnie rolę spełnia Paweł Karmelita, który po zwolnieniu Bena van Daela przejął pierwszy zespół. 42-latek swoją przygodę rozpoczął od przywrócenia do kadry Kamila Mazka oraz skrócenia urlopu zawodników w trakcie przerwy reprezentacyjnej do dwóch dni. Funkcja tymczasowego trenera nie jest mu obca, zasiadł przecież na ławce trenerskiej (pod nieobecność Bena van Daela) w meczu z Lechią Gdańsk, który Zagłębie wygrało 2:1. Czy Paweł Karmelita utrzyma swą skuteczność na ławce trenerskiej…? Tego nie możemy zapewnić, powinniśmy za to spodziewać się zmian w pierwszym składzie, które miejmy nadzieję, pozytywnie wpłyną na grę „Miedziowych”

Historia pojedynków

Bilans spotkań

13 zwycięstw Zagłębia Lubin
4 remisy
11 zwycięstw Wisły Płock

W sezonie 2018/2019 z „Nafciarzami” mierzyliśmy się dwa razy. W spotkaniu w Lubinie nastąpił podział punktów po remisie 3:3. Mecz w Płocku, przez większość kibiców uważany za najbrzydszy mecz „Miedziowych” w poprzednim sezonie, zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

W oczekiwaniu na debiut

Każdy kibic Zagłębia przed meczem zadaje sobie jedno pytanie: Czy któryś z nowych piłkarzy dzisiaj wystąpi? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale logicznie myśląc, nie należy spodziewać się debiutu któregoś z nabytków w pierwszym składzie, ze względu na krótki czas mitycznej aklimatyzacji. Natomiast wejście na boisko Tajtiego lub Suljicia w przypadku niekorzystnego rezultatu wydaje się bardzo prawdopodobne.

Kibiców, którzy nie pojawią się dziś na MSC98 zapraszamy na transmisje spotkania na Canal+ Sport. Pierwszy gwizdek sędziego Dobrynina o godzinie 18:00.

Tylko Zwycięstwo!!!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + eight =