Lider okazał się za mocny | Zagłębie 0:1 Pogoń

7
fot. Marcin Radziński

W 12. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin uległo 0:1 liderowi rozgrywek, Pogoni Szczecin. Jedynego gola w meczu zdobył w 6. minucie Adam Buksa, były gracz „Miedziowych”. Była to pierwsza porażka lubinian pod wodzą szkoleniowca Martina Seveli.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla naszej drużyny. Już w 6. minucie wynik otworzył Adam Buksa. Były gracz Zagłębia otrzymał podanie od Srdjana Spiridonovicia, bez zastanowienia uderzył w lewy róg bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna i dał tym samym prowadzenie swojemu zespołowi. Wspomniany Spiridonović bardzo ładnie wypracował tego gola, mijając bezradnego Jakuba Tosika na lewej stronie pola karnego.

Cała pierwsza połowa jest dla drużyny z Lubina do zapomnienia. Pogoń lepiej operowała piłką, ich podania były dokładniejsze, co pozwalało na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Warto wspomnieć choćby strzał głową Bartkowskiego, gdzie z problemami bronił „Hładi” lub dwie próby Spiridonovicia

W pierwszej połowie „Miedziowi” mieli tylko jedną groźną sytuację. W 12. minucie bardzo dobrze dośrodkowywał Sasa Balić, do główki wyskoczył Alan Czerwiński, ale jego uderzenie minęło bramkę dobrze dysponowanego w piątkowy wieczór Dante Stipicy.

W drugiej połowie graliśmy znacznie lepiej. W swoim stylu już w 46. minucie spróbował Sasa Zivec. Słoweniec przejął piłkę od rywali, zszedł do środka i uderzył po długim rogu, ale niestety futbolówka minęła słupek bramki.

W kolejnych minutach oba zespoły dość spokojnie budowały swoje akcje i nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Bardzo aktywne Zagłębie było w ostatnich minutach – dużo dały wejścia na plac gry Łukasza Poręby i Asmira Suljicia.

Dzięki akcjom wspomnianych zawodników swoje szanse mieli Filipa Starzyński oraz Lubomir Guldan, ale tak jak w całym meczu, pod jego koniec szwankowała skuteczność i niestety do momentu jego zakończenia nie udało nam się zdobyć gola.

18 października 2019, 18:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 0:1 Pogoń Szczecin

bramka: Buksa 6

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 7. Saša Živec (90, 5. Maciej Dąbrowski), 24. Jakub Tosik (78, 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar – 17. Patryk Szysz (81, 77. Asmir Suljić).

Pogoń: 1. Dante Stipica – 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 55. Igor Łasicki – 2. Jakub Bartkowski, 27. Sebastian Kowalczyk, 28. Tomás Podstawski (79, 8. Damian Dąbrowski), 17. Zvonimir Kožulj, 15. Hubert Matynia – 18. Adam Buksa (80, 10. Adam Frączczak), 10. Srđan Spiridonović (72, 16. Santeri Hostikka).

żółte kartki: Balić, Guldan, Suljić – Buksa, Kožulj, Tomás Podstawski, Kowalczyk.
sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 4661.

18.10.2019r. Zagłębie Lubin 0:1 Pogoń Szczecin [FOTO]

Sasa Balić nie zagra z Lechem Poznań

Skrót meczu Zagłębie 0:1 Pogoń

Martin Sevela i Kosta Runjaic na konferencji prasowej

Statystyki: Zagłębie 0:1 Pogoń

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

  1. Za pozno wchdzimy w gre.
    Bramka obciza Czerwinskiego, Tosika i Guldana.
    Temu ostatniemu coraz czesciej brakuje dynamiki i predkosci – samym ustawianiem sie za duzo nie zdziala.

    2
    8
  2. Słabszy tym razem mecz Zagłębia. Wiadomo, że nie zawsze będą wygrane, ale jeśli przegrywać, to chociaż strzelmy rywalom jedną, a najlepiej dwie bramki, bo inaczej się wtedy patrzy na rezultat i inaczej patrzą się na nas inne drużyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − eight =