Martin Sevela i Kosta Runjaic na konferencji prasowej

0
fot. Marcin Radziński

Na konferencji prasowej po meczu Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin komentarzy udzielili szkoleniowcy obu ekip – Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin i Martin Sevela z Zagłębie Lubin.

Kosta Runjaic (trener Pogoni Szczecin): – Z pewności widzieliśmy dwie różne połowy. Myślę, że pierwszą połowę kontrolowaliśmy. Graliśmy dobrze do przodu. Wcześnie wyszliśmy na prowadzenie i to nam pomogło. Wiedząc, że Zagłębie gra ofensywnie, wiedzieliśmy, że otworzą się dla nas strefy. Obie drużyny nic sobie nie podarowały. Jak już wspomniałem, jestem zadowolony z pierwszej połowy. W drugiej części skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na obronie. Moim zdaniem cofnęliśmy się trochę za głęboko. Nie zagraliśmy tak jak w pierwszej połowie.

– Zagłębie posiada dużo jakości i to pokazali w drugiej połowie. Utrudniali nam grę, ale dobrze się broniliśmy. Ich gra mogła się jednak źle dla nas skończyć. Oczekiwałem, że w niektórych sytuacjach lepiej się zachowamy, ale wygraliśmy i gratuluję mojej drużynie

– Moja drużyna pokazała walkę, ale też miała dużo szczęścia, co w piłce jest bardzo ważne. Jesteśmy szczęśliwi i zapowiada się wesoła podróż do domu. Życzę Zagłębiu powodzenia w dalszej części sezonu.

Martin Sevela (trener Zagłębia Lubin): – Rozmawialiśmy na odprawie z zawodnikami o bardzo niebezpiecznym napastniku przeciwnika – Adamie Buksie. W pierwszej swojej sytuacji strzelił gola. Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Nie byliśmy agresywni, brakowało jakości. Mieliśmy problem z drugimi piłkami, przez to gra nam się nie układała. Z gry zostali wyłączeni nasi skrzydłowi. Przeciwnik dobrze zagrał w obronie. Druga połowa była lepsza, czego efektem były sytuacje Starzyńskiego i Guldana.

– Jeśli chcemy myśleć o korzystnym wyniku i o wygrywaniu meczów, to musimy takie sytuacje wykorzystywać. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, przed nami dużo meczów, musimy ciężko pracować i chcemy w nich prezentować dobrą i atrakcyjną piłkę.

– Zmiana Dąbrowskiego na pozycję napastnika to gra va banque z naszej strony. Liczyliśmy na jego wzrost, ale dośrodkowania do niego nie były dobre. Rok Sirk nie jest w dobrej dyspozycji. Mamy Patryka Szysza, który ostatnio był na kadrze U-21. Będę pracował z tymi zawodnikami, których mam. Chcę, by byli lepsi każdego dnia i podnosili swoją jakość. Mamy trochę problem na pozycji na napastnika. Ale wierzę w to, że dzięki rywalizacji rezerwowi będą dochodzili do dobrej formy.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − five =