Miedziowi wygrali w Gdańsku! | Lechia Gdańsk 1:2 Zagłębie Lubin

10
fot. Marcin Radziński

W 11. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Lechią Gdańsk 2:1 po bramkach Błażeja Augustyna (samobójczy gol) oraz Damjana Bohara. Spotkanie przyniosło wiele emocji, a my jako kibice możemy być zadowoleni z formy naszego zespołu.

Już od samego początku więcej chęci do gry wykazywali nasi zawodnicy. Bardzo dobrze graliśmy pressingiem i w odbiorze. W pierwszym kwadransie kilkukrotnie boczni obrońcy próbowali uruchomić Patryka Szysza dogrywając za plecy obrońców – za trzecim razem to się udało i po rykoszecie piłkę nad własnym bramkarzem podbił Błażej Augustyn, wyprowadzając tym samym Zagłębie Lubin na prowadzenie.

Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 63. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnili gospodarze. Piłkę przejął Zivec, pomknął w kierunku bramki Lechii, dograł do Damjana Bohara, który pokonał Kuciaka.

Z dwubramkowego prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie cztery minuty. W 67. minucie meczu błąd popełnili Bartosz Kopacz i Lubomir Guldan, do odbitej piłki dobiegł Artur Sobiech, który strzałem w lewy róg pokonał Hładuna.

W ostatnich 25 minutach meczu swoje szanse miały i Lechia, i Zagłębie, lecz ani razu piłka nie zatrzepotała już w siatce. Zagłębie Lubin, dzięki samobójczemu trafieniu Augustyna i golu Bohara, wygrało 2:1. Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia w tym sezonie.

5 października 2019, 20:00 – Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)

Lechia Gdańsk 1:2 Zagłębie Lubin

bramki: Sobiech 67 – Augustyn 9 (s), Bohar 63

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 23. Mario Maloča (76, 9. Patryk Lipski), 26. Błażej Augustyn, 31. Žarko Udovičić – 21. Sławomir Peszko (65, 27. Rafał Wolski), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 7. Maciej Gajos, 17. Lukáš Haraslín (65, 28. Flávio Paixão) – 90. Artur Sobiech.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko – 39. Damjan Bohar, 24. Jakub Tosik, 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec – 17. Patryk Szysz (59, 77. Asmir Suljić).

żółte kartki: Sobiech, Augustyn, Wolski, Lipski – Starzyński, Oko.
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 8863.

10 KOMENTARZE

1. Fantastyczny wynik dla naszego zespolu, wygrana z Pogonia moze sprawic ze znajdziemy sie w czolowce. Na koniec znowu sie troszke.przyczepie 😀 Oko troszke slabo.na boku obrony, ale.to.nie jego ppzycja.jednak zanotowal pare odbiorow, Hladun podobnie jak Forenc przyspawany w niektorych sytuacjach do linii gdzie sie.prosilo aby wyszedl, niepotrzebny blad Kopacza przy bramce… no i na koniec prowadzimy pod koniec meczu az sie.prosi o zmiane i co? I nic. Nowy zawodnik co wszedl bez rewelacji, acha i nie.mamy napastnika. Teraz zeby nie.bylo ze sie przypierd… bo gramy ladnie, mamy gole, pkt, trenera i z tego.nalezy sie cieszyc, ale trzeba dmuchac.na zimne i patrzec w przyszlosc. Pozdrawiam😀

5
    11
  2. Gratulacje, wygrać w Gdańsku nie jest tak łatwo. Cały zespół zapierdzielał tak jak należy. Muszę przeprosić Tosika którego już skreśliłem pomimo że lubię jego ambitną grę. Napisałem że swojego najwyższego poziomu już nie przeskoczy. Miał kiedyś fajne okresy gry i teraz do nich powrócił. Druga pomyłka to Saša Živec którego z góry oceniłem jako słaby transfer a gość gra chyba lepiej od Pawłowskiego. Będzie z niego pociecha 🙂 Ogólnie brawa dla całego zespołu.

20
  3. Super sprawa z wynikiem i nawet gra całkiem fajna. Martwi co innego, za pare tygodni Starzynski, Kopacz czy Czerwiński będą mogli kontrakt z nowym klubem podpisać i odejść pół roku później. A tu nikt się nie spieszy z wyborem prezesa. Żebyśmy się nie obudzili potem.

19
    1
  4. Bohar to nasz najlepszy zawodnik – zawsze pierwszy startuje do kontry, nie kalkuluje leci jak do pozaru.
    Slabo wypadl Oko ale to nie jego wina, po prostu nie zagral na swojej nominalnej pozycji.

Zwyciestwo bardzo cieszy.

12
  5. Po meczu z eŁKSem przy piwku z ziomeczkami sprzeczaliśmy się o Van Deal’a. Niby na początku wszyscy zgodnie mówili, że piłkarzyki go zwoliniły ale im więcej wlaliśmy to wnioski były inne. Do Dróżdża mam prywatny uraz i go nie lubie ale jedno należy mu oddać. Wywalając Holendra uratował nam sezon. A mecz z betonami tylko mnie w tym utwierdził. Sevela to pieprzony trenerski KOZAK.

7
    2
  6. BOHAREK i ZIVEC – transfery w 10. Będziecie ze mnie łacha drzeć ale z SIRKIEM, SULJICIEM I TAJTIM będzie to samo i będą wzomcniene. Bo każdy miał taką drogę i na początku szrot ,a jak dostał szansę to grał top.

11
    1
  7. Nigdy nie trafi się transferów w 100%, ale Bohar czy Ziviec elegancko! Reszta zobaczymy. Martwi sytuacja Kghm-klub, mam wrażenie, że oni tam sami nie wiedza co chcą? Nie pasował im Mateusz z różnych względów, okej, tylko nie dajcie nam tu jakiejś marionetki, która nie będzie miała własnego zdania. Wiemy też jakie niektóre osoby u Was w centrali mają zdanie o kibicach, tylko pamiętajcie, że solidarność kibicowska budzi sie w chwilach problemowych… Niech przyjdzie menadżer z jajami, a nie jakis amator, którego nie zaakceptują kibice, bo i o takich chodzą słuchy, że złożyli podanie. Kghm jako właściciel jest bardzo ważny i wiadomo, że bez właściciela nie mamy szans na sukcesy, ale nie wpuśćcie tu drugiego Machińskiego, bo kolejnej wojenki nikt nie chce. A na razie cieszmy się zwycięstwami i oby tak dalej!

Please enter your comment!

nineteen − fifteen =