Pokonać lidera | Zapowiedź: Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin

1
fot. Marcin Radziński

W piątkowe popołudnie, w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Podopieczni Martina Ševeli mogą pochwalić się dorobkiem siedmiu punktów w ostatnich trzech meczach oraz awansem w rozgrywkach Pucharu Polski. Zwycięstwo z Lechią Gdańsk na wyjeździe pokazało prawdziwe oblicze „Miedziowych”. Piłkarze weszli dobrze w mecz, dominując i kontrolując przebieg spotkania. Podobny scenariusz może się jednak nie powtórzyć w spotkaniu z „Portowcami”, którzy wydają się być stabilniejszym i solidniejszym zespołem od Gdańszczan. Piątkowa potyczka nie będzie należała do łatwych, widzimy się więc wszyscy na MSC 98, aby wspomóc piłkarzy naszym dopingiem.

„Słoweńskie płuca Zagłębia”

Damjan Bohar oraz Sasa Živec zdobyli w tym sezonie dla Zagłębia łącznie aż 10 bramek, zanotowali również 3 asysty. Nikt nie ma wątpliwości, że zaraz obok Filipa Starzyńskiego są to najbardziej wartościowi piłkarze Zagłębia. Obrona Pogoni będzie musiała się niezwykle natrudzić, aby powstrzymać ich pęd na bramkę.

Gdy wydaje nam się, że już lepiej być nie może, w 59. minucie na boisku w Gdańsku pojawia się kolejny kandydat do gry na skrzydle – Asmir Suljić. Bośniak, gdyby nie lekka samolubność wyżej wspomnianych Słoweńców, stadion Lechii również mógłby opuszczać z bramką na koncie.

Trudno wyobrazić sobie Živca, Bohara, Suljicia i Starzyńskiego na boisku w jednym czasie. Może okazać się to jednak nie tak bardzo nieprawdopodobne, gdyż w ostatnim czasie kontuzjami trapiony jest Patryk Szysz, a jego konkurent do gry w ataku, Rok Sirk, nie prezentuje się na tyle dobrze, aby wygrać rywalizację z Boharem, który od 60. minuty meczu z Lechią grał jako fałszywy napastnik „Miedziowych”.

Eksperymenty „Portowców”

Przerwa reprezentacyjna dla Pogoni była bardzo produktywnym okresem. Udali się oni na Sardynię, gdzie zmierzyli się z Cagliari – siódmą drużyną Serie A. Bez względu na wynik, kibice „Portowców” mogą być zadowoleni. Piłkarze, na tle lepszej drużyny zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, a trener Kosta Runjaić przetestował ustawienie z trzema obrońcami, które może okazać się lekarstwem na ostatnie wahania formy.

Historia pojedynków

Pojedynki pomiędzy Zagłębiem a Pogonią w spotkaniach ligowych mieliśmy okazję oglądać 46 razy, 13 zwycięstw na swoim koncie mają zarówno „Miedziowi”, jak i „Portowcy”. Remis natomiast odnotowaliśmy aż 20 razy.

W sezonie 2018/2019 rozegraliśmy ze sobą trzy spotkania. We wszystkich meczach zwycięską okazywała się drużyna gości.

29 września 2018,

Zagłębie Lubin  0:2 Pogoń Szczecin

(16’ Drygas [K], 48’ Majewski)

10 marca 2019,

Pogoń Szczecin 0:3 Zagłębie Lubin

(18’  Bohar, 65’ Starzyński [K], 69’ Tuszyński)

20 kwietnia 2019,

Zagłębie Lubin 2:3 Pogoń Szczecin

(7’ Bohar, 11’ Kozulj, 20’ Starzyński [K], 31’ Buksa [K], 77’ Drygas)

Przed meczem powiedzieli

Martin Ševela (trener Zagłębia Lubin): Od poniedziałku, tuż po meczu z Lechią normalnie trenowaliśmy. We wtorek i środę mieliśmy po dwie jednostki treningowe, a na czwartek i piątek zaplanowaliśmy po jednej. Weekend był wolny dla zawodników. Uznaliśmy ze sztabem, że pracowali bardzo ciężko w ostatnim czasie i drużynie należy się odpoczynek. Tuż po krótkiej przerwie spotkaliśmy się ponownie w poniedziałek i zaczęliśmy już mikrocykl przed spotkaniem z Pogonią Szczecin – za zaglebie.com.

Kosta Runjaić (trener Pogoni Szczecin): – Ostatni mecz wygrali 2:1 z Lechią i grali świetnie. Zagłębie pokazuje swoją moc, jest ciekawą mieszanką indywidualności. Drużyna nie zmieniła się mocno w porównaniu z poprzednim sezonem, co ma dobry wpływ na jakość jej gry. Dobrze wyglądają też skrzydłowi Zagłębia w sytuacjach jeden na jednego. W obronie wyróżnia się Guldan. Slisz biega po 12 kilometrów w każdym meczu. Młody napastnik też ma już dużo jakości [Patryk Szysz – dop. red]. Zagłębie jest w wysokiej formie i zdobywa najwięcej bramek w lidze. 13 z 21 goli strzeliło u siebie. To dużo mówi o naszym przeciwniku – za sportowefakty.wp.pl.

Mecz z udziałem Zagłębia – gwarancja goli

„Miedziowi” z dorobkiem 21 goli strzelonych stanowią najbardziej bramkostrzelną drużynę w lidze ex aequo z Lechem Poznań. Biorąc pod uwagę początek sezonu piłkarzy z Lubina, jest to jeszcze bardziej imponujące, szczególnie że worek z bramkami rozwiązał się dopiero po zwolnieniu Bena van Daela.

Na ewentualne powiększenie dorobku pozostaje nam czekać do godziny 18:00, kiedy to wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka. Spotkanie transmitowane będzie na Canal+ Sport.

Do zobaczenia na stadionie!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × one =