Zapowiedź 11. kolejki PKO Ekstraklasy

fot. Mikołaj Olszewski

W piątek 4 października rozpoczyna się 11. seria PKO Ekstraklasy – ostatnia przed drugą w tym sezonie przerwą na mecze reprezentacji.

Piątkowe mecze to rywalizacje Wisły Płock z Arką oraz Śląska z Jagiellonią. Dla nas, jako zgodowiczów Arki ważne będzie spotkanie gdynian, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Postronni kibice futbolu wybiorą zapewne drugi mecz, bowiem Śląsk i „Jaga” są w czubie tabeli.

W sobotę ciekawie pod względem piłkarskim i kibicowskim zapowiada się mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Oba zespoły są ostatnio w dołku, ale w meczach tych dwóch drużyn zazwyczaj nie brakowało emocji, więc postronny widz nie powinien raczej narzekać. Wcześniej, bo o 15:00 w Szczecinie Pogoń zagra z Rakowem, ale po tym meczu raczej ciężko oczekiwać fajerwerków.

O 20:00 w sobotę rozpocznie się to, na co wszyscy czekamy. Na Stadionie Energa w Gdańsku miejscowa Lechia podejmie nasze Zagłębie, które po serii lepszych wyników będzie chciało odnieść kolejne zwycięstwo – tym razem w lidze i na wyjeździe. NIe będziemy się o spotkaniu Lechii z Zagłębiem za bardzo rozpisywać, ponieważ w piątkowy wieczór opublikujemy szczegółową zapowiedź tego pojedynku.

W związku z tym, że to ostatnia ligowa kolejka przed przerwą na kadrę, w niedzielę odbędą się trzy mecze. Pierwszy o irracjonalnej porze – 12:30. Ale jeśli patrzeć na to, że będzie to mecz ŁKS – Korona… To może i dobrze, że jest o tej porze. Kolejny mecz, Cracovia – Górnik, o 15:00.

Na zakończenie kolejki najciekawszym, przynajmniej w teorii, meczem w niedzielę będzie pojedynek mistrza Polski, czyli Piasta Gliwice, z Legią Warszawa. Obie drużyny potrafią zagrać bardzo dobrze, by chwilę potem stworzyć beznadziejne widowisko zakończone stratą punktów. Jak to starcie się skończy? Jak na razie faworytem ekspertów i bukmacherów jest Legia.

11. kolejka PKO Ekstraklasy | Zestaw par

• Piątek, 18:00
    Wisła Płock – Arka Gdynia
  • Piątek, 20:30
    Śląsk Wrocław – Jagiellonia
  • Sobota, 15:00
    Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
  • Sobota, 17:30
    Lech Poznań – Wisła Kraków
  • Sobota, 20:00
    Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
  • Niedziela, 12:30
    ŁKS Łódź – Korona Kielce
  • Niedziela, 15:00
    Cracovia – Górnik Zabrze
  • Niedziela, 17:30
    Piast Gliwice – Legia Warszawa

Please enter your comment!

12 − seven =