Živec i Bohar bez powołań. Matjaž Kek wybrał innych

0
fot. Marcin Radziński

Mimo bardzo dobrej gry w ostatnich meczach, Sasa Živec i Damjan Bohar nie otrzymali powołań do reprezentacji Słowenii na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Macedonią i Austrią. Selekcjoner Słoweńców Matjaž Kek zdecydował się wybrać innych zawodników.

Saša Živec ma za sobą bardzo dobry początek sezonu. Jak na razie w pierwszym zespole Zagłębia w dziewięciu meczach zdobył aż 5 bramek i zanotował jedną asystę, co jak na skrzydłowego, który w dodatku na początku sezonu dochodził do pełni sprawności po urazie, jest wynikiem bardzo dobrym.

Drugi ze słoweńskich skrzydłowych – Damjan Bohar – „dojechał” na ten sezon nieco później i we wrześniu, już po odejściu Bena van Daela, radzi sobie w ekstraklasie tak, jak przez cały poprzedni sezon – czyli rewelacyjnie. Jak na razie Damjan ma w dorobku cztery bramki i jedną asystę. Potrzebował na to 10 meczów (487 minut).

Niestety selekcjoner Matjaž Kek uznał, że to za mało i zdecyduje się na powołanie innych piłkarzy. „Miedziowi” konkurencję mają jednak zacną, bo rywalizują o powołanie między innymi z Benjaminem Verbiciem z Dynama Kijów, Domenem Črnigojem z Lugano, czy mogącym grać na skrzydle znanym w Polsce Romanem Bezjakiem, który obecnie broni barw APOEL-u Nikozja.

Pozostaje nam liczyć na dobrą formę naszych Słoweńców w kolejnych meczach oraz na to, że przy kolejnych powołaniach nie umknie ona Matjažowi Kekowi.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × three =