III liga: Remis w Zdzieszowicach

0

W 14. kolejce III ligi grupy III Zagłębie II Lubin zremisowało w Zdzieszowicach z miejscowym Ruchem 2:2. Pojechaliśmy do Zdzieszowic jako 16. drużyna ligi ze zdobyczą tylko 11 punktów. Ruch z kolei przed spotkaniem był 2. drużyną mającą na swoim koncie 27 punktów, przed nimi była tylko druga drużyna Śląska Wrocław.

Dla drużyny Adama Buczka mecz zaczął się bardzo źle. Już w 3. minucie spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze. Po szybko straconej bramce mecz się uspokoił. Zarówno Zagłębie jak i Ruch próbowali podejść pod bramkę rywala, jednakże każda próba kończyła się fiaskiem. Kwadrans przed końcem pierwszej części spotkania „Miedziowi” oddali bardzo groźny strzał z prawej strony pola karnego Zdzieszowic, świetną interwencją popisał się jednak bramkarz pomarańczowo-czarnych.

Kilka chwil po tej akcji wpadł gol dla Ruchu. Kapitan naszych przeciwników znakomicie wyszedł do główki po rzucie rożnym i dobrym strzałem nie dał szans Bieszczadowi. Na szczęście naszym piłkarzom udało się odpowiedzieć. Gola do szatni zdobył Jakub Sypek, który płaskim strzałem z pola karnego pokonał golkipera Ruchu.

Drugą połowę, w przeciwieństwie do pierwszej, lepiej zaczęło Zagłębie. W 47. minucie meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem stanął nasz piłkarz, ale dobrą interwencją Bodys oddalił zagrożenie.

Znakomity rajd Białka przez pół boiska zakończony celnym strzałem dał nam remis w 60. minucie meczu. Dwie minuty później mogliśmy cieszyć się z prowadzenia, ale ostatecznie piłka obiła słupek gospodarzy. Po okresie dominacji Zagłębia przebudzili się zdzieszowiczanie. Świetną akcję na lewym skrzydle strzałem skończył piłkarz Ruchu – na posterunku był na szczęście Bieszczad.

Do końcowego gwizdka już nic się nie działo. Zagłębie II Lubin zremisowało w meczu z Ruchem Zdzieszowice 2:2.