Zapowiedź 15. kolejki PKO Ekstraklasy

0
fot. Marcin Radziński

W piątek rusza 15. kolejka PKO Ekstraklasy. W tej serii gier zmierzymy się w niedzielę z Rakowem w rosołowej porze, czyli o 12:30. Poza tym ciekawie (pod względem sportowym rzecz jasna) zapowiadają się mecze Piasta z Jagiellonią, Wisły Płock z Cracovią czy Lechii z Pogonią.

Kolejka rozpoczyna się od meczu ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław – ten mecz zaplanowano na 18 w piątek i chyba trzeba sobie jasno powiedzieć, że oprócz kibiców zainteresowanych drużyn, to – określając popularnym na Twitterze terminem – ten mecz #nikogo.

W drugim piątkowym starciu Piast Gliwice zagra z Jagiellonią Białystok. W rozpoczynającym się o 20:30 spotkaniu może być ciekawie pod względem sportowym – o ile oba zespoły zagrają ofensywnie. Kibicowsko nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele.

W sobotę odbędą się trzy mecze. Pierwszy to Wisła Płock – Cracovia (15:00). Z racji, że oba zespoły są wysoko w tabeli, na boisku (i chyba tylko na nim) może być dla postronnego kibica rodzimej kopanej ciekawie.

Innym wartym odnotowania meczem jest starcie Arki Gdynia z Wisłą Kraków (20:00). Liczymy, że Arka wbije kilka bramek będącej w dołku Wiśle! Kibice z Gdyni niestety nie pojadą na ten mecz…

Po 15. kolejce będzie przerwa reprezentacyjna, więc w niedzielę będą wyjątkowo trzy mecze, a żaden nie zostanie rozegrany w poniedziałek. Oprócz meczu Zagłębie – Raków, o którym tradycyjnie jeszcze napiszemy, zagrają ze sobą Lech z Koroną oraz Lechia z Pogonią.

15. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 8 listopada

  • ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ Sport)
  • Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

Sobota, 9 listopada

  • Wisła Płock – Cracovia (15:00, nSport+)
  • Legia Warszawa – Górnik Zabrze (17:30, Canal+ Sport / TVP 2 / Canal+ 4K)
  • Wisła Kraków – Arka Gdynia (20:00, Canal+ Sport)

Niedziela, 10 listopada

  • Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa (12:30, Canal+ Sport)
  • Lech Poznań – Korona Kielce (15:00, Canal+ / Canal+ 4K)
  • Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin (17:30, Canal+)
Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 8 =