mkszaglebie.pl

ImprezowyKotek


Dane użytkownika

Online
Ostatnia aktywność
10.04.2021 07:47
Data rejestracji
21.02.2021 00:00
Komentarzy
9 (0.19 dziennie)
Artykułów
0
Wiek
Miasto
Ulubieni zawodnicy
Kibic od
Ostrzeżenia
0/3

Wypełnione ankiety

Użytkownik nie brał udziału w żadnej ankiecie!

  Oceny za obecny sezon

  Zawodnik Mecze Ocena
  Dominik Hładun00
  Konrad Forenc00
  Kamil Bielikow00
  Dominik Kalinowski00
  Rok Sirk00
  Karol Podliński00
  Samuel Mráz00
  Oliwier Sławiński00
  Kamil Kruk00
  Damian Oko00
  Lorenco Šimić00
  Dominik Jonczy00
  Jakub Bednarczyk00
  Saša Balić00
  Ľubomír Guldan00
  Søren Reese00
  Mateusz Bartolewski00
  Đorđe Crnomarković00
  Jakub Wójcicki00
  Łukasz Poręba00
  Mateusz Kizyma00
  Kacper Chodyna00
  Dejan Dražić00
  Łukasz Łakomy00
  Jakub Sypek00
  Jakub Żubrowski00
  Damjan Bohar00
  Miroslav Stoch00
  Saša Živec00
  Jewgienij Baszkirow00
  Dawid Pakulski00
  Adam Ratajczyk00
  Patryk Szysz00
  Filip Starzyński00

  Ostatnie komentarze użytkownika

  08.04.2021, 09:00 link
  Jakie cele postawione przed sezonem zostały zrealizowane? Patrząc na aktualną formę raczej nie górna 8. Stawianie na młodzież jest raczej symboliczne. Ciężko mówić o budowaniu zespołu kiedy w podstawowym składzie gra kilku wypożyczonych graczy (Drazic i Cerno, wcześniej Mraz), a inny (Stoch) przyszedł na pół roku. W związku z tym, że poza dobrym wynikiem finansowym klubu (jedynie dzięki sprzedaży najlepszych graczy), nie ma się czym chwalić, to jakich "ambitnych" celów można oczekiwać na przyszły sezon?
  05.04.2021, 22:33 link
  Dramat pod każdym względem. Zagłębie jest teraz jak Lech - porażka za porażką, bez stylu, bez widoków na poprawę. Nic w naszym zespole nie funkcjonuje. Najwięcej szkody przyniosła polityka transferowa, a raczej jej brak. w ciągu sezonu wyprzedano trzon zespołu i ściągnięto parodystów. Nie uważam Seveli za złego trenera, nie miał warunków do budowania czegokolwiek. Niemniej jego czas w Zagłębiu się skończył, bo po prostu nie ma już pomysłu na wyciągnięcie zespołu z bagna. Gra poszczególnych zawodników pozostawia wiele do życzenia, mnóstwo złych wyborów i prostych błędów. Widać, że wszyscy mają te problemy, które są w klubie. Nie mam przekonania, że same roszady na 3-4 pozycjach jakoś szczególnie odmienią naszą grę. Niestety bez prawdziwego prezesa, nakreślenia jakieś wizji, ściągnięcia do realizacji tego projektu odpowiednich ludzi, efekt "nowej miotły" będzie krótkotrwały (jeśli nastąpi).
  22.03.2021, 22:06 link
  @Mati w normalnym klubie to nie trener ściąga piłkarzy. Robi to dyrektor sportowy kierując się wytycznymi trenera w oparciu o dział skautingu. W Zagłębiu tego nie ma. Sevela czy Guldan sprowadzają piłkarzy po znajomości, bo tak jest najprościej. Tylko potem widzimy tego efekty. Już o tym pisałem wcześniej. Klub sprzedaje 2 najlepszych ofensywnych graczy, a 3 obecnie ma chyba foch na granie i wybrał L4. Natomiast nie było żadnej alternatywy, żadnego planu, żadnej wizji kim ich zastąpić. Potem jest to co teraz. Na papierze Mraz czy Crnomarkovic to są piłkarze, ale kompletnie nie pasują do drużyny.
  21.03.2021, 22:44 link
  Sevela po meczu: "Chcieliśmy coś zrobić z tym wynikiem w drugiej połowie i wchodziła na boisko młodzież. Dobrze zagrali w tej drugiej części spotkania. Teraz będę miał czas, dwa tygodnie, żeby pomyśleć nad możliwą rotacją w składzie. Dać szansę nowym zawodnikom."
  Może to będzie chociaż jakiś plus tego dzisiejszego koszmaru - wreszcie rotacje w składzie i wejdzie młodzież. Oczywiście skład obrony, poza Chodyną, do wymiany - to jasne. Myślę, że trzeba wrócić do gry na 2 def pomocników, a wtedy Figo na 10, Drażić na skrzydło. Stoch na trybuny.
  Osobiście dałbym Seveli jeszcze ten 1-2 mecze na przywrócenie twarzy. Spadek nam nie grozi, puchary też nie. Wątpię żeby Klub miał pomysł na nowego trenera. Będzie na chwilę efekt nowej miotły i znów będziemy robić sobie płonne nadzieje na nowy sezon.
  14.03.2021, 17:34 link
  Mecz był bardzo otwarty, obie drużyny szybko przenosiły piłkę pod pole karne przeciwnika, tworzyły sytuacje. Niestety Zagłębie swoich nie wykorzystało, Górnik wykorzystał 2 prezenty i stąd wynik.
  Dzisiaj chyba zabrakło balansu w składzie między atakiem i obroną. Drazić wyglądał bardzo słabo pod względem fizycznym i ciężko było określić jego pozycję na boisku. Chyba przy barku Poręby trzeba było sięgnąć po Bashkirova, a trochę wyżej ustawić Żubrowskiego, wtedy Starzyński na 10. Starzyński znów świetny mecz, zabrakło mu trochę szczęścia, a znów mogła być piękna bramka. Poza tym biegał, walczył, rozgrywał.
  Chodyna obciął się przy pierwszej bramce, Stoch "asysta" przy drugiej. Uważam, że obrona wyglądała solidnie poza tym. Nie ustrzegła się błędów, ale w drugiej połowie nie było czego bronić. Zresztą Górnik tych błędów nie robił mniej, tylko no właśnie, my tego nie wykorzystaliśmy.
  Zgadzam się, że Stoch nic nie daje poza jakimś szarpaniem. Ratajczyk przynajmniej miał 1 wejście z piłką w pole karne po zwodzie, czyli więcej niż nasz Stary Słowak przez cały mecz.
  Podlińskiemu ktoś musi powiedzieć, że jest napastnikiem i też może strzelać. Bo miał 2-3x piłkę w polu karnym szukał zawsze zgrania.
  Podsumowując wróciło Zagłębie, które optycznie robi wiatr, w meczu coś się dzieje, ale punktowo niewiele z tego wynika.
  07.03.2021, 14:40 link
  Pamietajmy, aby docenić kluczową asystę Mraza przy drugiej bramce Figo ;)
  06.03.2021, 19:42 link
  Chłopaki chyba się w końcu obudzili i im się coś przestawiło. Sevela i zawodnicy tym meczem się obronili.

  Obrona na 0 z tyłu wreszcie bez jakiś baboli, nawet Cerno. Chodyna dobrze do przodu, ale miał kilka strat przy wyprowadzaniu piłki po których było groźnie
  Figo złapał formę, przebiegł dziś 12km, nie człapał. Mógł mieć hat-tricka gdyby trochę szczęścia dopisało. Stoch trochę wiatru, ale często złe wybory i niedokładnie, przy dośrodkowaniach nie patrzy, gdzie kopie. Żubrowski i Poręba dobrze. Szysz wiadomo bramka. W drugiej połowie miał dużo miejsca i mógł to wykorzystać.
  Podliński to zawodnik, którego brakowało. Sporo piłek przytrzymał grając tyłem do bramki dając się faulować. Szkoda, że źle układał sobie piłkę w sytuacji sam na sam.
  Zmiany znów późno, ale z drugiej strony wszystko żarło, więc po co zmieniać? Dobrze, że weszli Oko, Bartolewski. Ten drugi nawet miał okazję na gola. Bashka kilka minut, ale pokazał te odbiory grę na wyprzedzenie jak z pierwszych meczów po przyjściu.

  Sytuacja w tabeli taka, że mamy 5. miejsce. Punkt straty do męczącej się Lechii. Niżej słaby śląsk, Górnik, więc przy utrzymaniu formy i korzystnych wynikach może być zaraz za podium, a to może dać puchary.
  22.02.2021, 13:53 link
  Sevela przychodząc tutaj miał pewne zadania. Pytanie tylko jak ma je realizować. Miał budować zespół? Na kim? W pół roku wymienia się 1/2 podstawowego składu, w dodatku liderów drużyny, a zastępuje się zawodnikami przeciętnymi to z czego tu rzeźbić? Wszyscy pretensje, że stawia na Mraza. A kogo on ma? Sirk? Juniorzy z III-ligi? Możesz rozwijać czy budować zawodników jak masz do tego jakiekolwiek warunki. Trzeba zacząć od "Prezesa", bo on odpowiada za brak dyrektora sportowego, dziwne transfery i "wizję" polityki klubu. Przecież szatnia widzi i rozumie co się dzieje, że klub nie ma ambicji, jest chaos. Trener powinien zostać, prędzej czy później zespół się przełamie. Polecieć powinna "góra".
  22.02.2021, 06:24 link
  Nie wytrzymałem i założyłem konto. Popatrzymy na sytuację z ostatnich kilku miesięcy. Tracisz 2 najlepszych zawodników - Białek i Bohar. Wypada Zivec, który też zapewniał liczby. Podstawowy obrońca kapitan Guldan kończy karierę. Nie koniec problemów. Obrona - Chodyna, Simic kontuzje, teraz jeszcze Kruk. Masz do dyspozycji "napastników" - Sirk, o którym już było wiadomo, że się do niczego nie nadaje i Mraz, który na papierze wyglądał ciekawie jednak nie wypalił. Ale to i tak tylko 2, przecież na ligę potrzeba 3 napastników do gry. Jeśli już najwięcej pretensji można mieć do Seveli za środek pola, jednak tam odbijają się mocno wszystkie mankamenty innych formacji. Co do dzisiejszego meczu. Był do wygrania. Bramka Szysza z przypadku, ale to najmniej ważne. Tylko co potem. Głupi faul, samobój i przegrana. Jasne, wybory personalne trenera, ale pewna rotacja jest i tak konieczna Bartolewski grał ligę i PP. Zmierzam do tego, że z pustego i Salomon nie naleje. Przyjdzie inny trener, może da chwilowy impuls, ale nie będzie długofalowego efektu. Vide Skowronek w Wiśle Kraków. Polityka transferowa leży i kwiczy, a to wina Pana Prezesa. Zbyt dużo ubytków kadrowych i straty na jakość żeby utrzymać poziom.