mkszaglebie.pl

ImprezowyKotek


Dane użytkownika

Online
Ostatnia aktywność
25.06.2022 17:29
Data rejestracji
21.02.2021 00:00
Komentarzy
100 (0.2 dziennie)
Artykułów
0
Wiek
Miasto
Ulubieni zawodnicy
Kibic od
Ostrzeżenia
0/3

Wypełnione ankiety

Użytkownik nie brał udziału w żadnej ankiecie!

  Oceny za obecny sezon

  Zawodnik Mecze Ocena
  Szymon Weirauch00
  Kacper Bieszczad00
  Jasmin Burić00
  Oliwier Sławiński00
  Karol Podliński00
  Rafał Adamski00
  Cheikhou Dieng00
  Szymon Kobusiński00
  Martin Doležal00
  Kamil Kruk00
  Bartosz Kopacz00
  Kacper Lepczyński00
  Aleks Ławniczak00
  Kacper Chodyna00
  Mateusz Bartolewski00
  Kamil Sobczak00
  Bartłomiej Kłudka00
  Damjan Bohar00
  Łukasz Łakomy00
  Erik Daniel00
  Kacper Masiak00
  Jakub Żubrowski00
  Kōki Hinokio00
  Saša Živec00
  Arkadiusz Woźniak00
  Daniel Dudziński00
  Mateusz Kizyma00
  Filip Starzyński00
  Marko Poletanović00
  Tomasz Pieńko00
  Adam Ratajczyk00
  Filip Kocaba00
  Patryk Kusztal00

  Ostatnie komentarze użytkownika

  24.06.2022, 06:27 link
  @rafi Tutaj w obu przypadkach masz rację. Klub zapowiedział, że ściągnie zawodników, którzy już się u nas sprawdzili i mają "miedziową tożsamość". Prawda jest też taka, że nie ma dużej kwoty na transfery, a na już trzeba było ściągnąć kilku zawodników. Niestety nie jest tak, że do Zagłębia przyjdzie młody zawodnik, już gwiazda, ale za darmo i niskim kontraktem. Uważam, że do tej pory transfery są przemyślane, czy to wypali nie ma gwarancji, ale lepsi ci zawodnicy niż no-name -IĆ z youtube.
  05.06.2022, 14:56 link
  Większość piłkarzy, która przyszła zimą, można powiedzieć, że nie spełniła oczekiwań. Jednak z drugiej strony to większość, która już była w Zagłębiu tym bardziej. Bo tak naprawdę za zeszły sezon można wyróżnić jedynie Hładuna, Bieszczada, Sysza oraz Starzyńskiego i Chodynę (ale obu tylko za końcówkę wiosny). Defensywa była największą bolączką i największym wyzwaniem i niestety przez całą rundę tak naprawdę nie udało się tego poukładać. Patrzę jednak na kolejny sezon bardziej optymistycznie. W końcówce duet Kopacz - Ławniczak zatrybił i liczę, że będzie on po prostu solidny. Słusznie zauważył @amateo że często obrońcom brakowało także wsparcia od pomocników. Z aspektów pozasportowych to mimo, że niektórzy się nie sprawdzili, to kontrakty były tak podpisane, że można się było od razu takich graczy pozbyć.

  Oceny poszczególnych graczy:

  - Kopacz - nota neutralna. Tak, przytrafiały mu się babole, ale szczególnie w ostatnich meczach kilka dobrych interwencji, widzę szansę na odbudowę formy.

  - Ławniczak - trochę za mało meczy żeby jednoznacznie ocenić, na pewno po tym jak wskoczył do składu to się sprawdził

  - Chancellor - wydawało się, że będzie z niego pożytek, ale chyba generalnie transfery last minute piłkarzy z zagranicy do klubu walczącego rozpaczliwie o utrzymanie się nie sprawdzają

  - Scekić - myślę, że jak wyżej. Wspomniane było w wywiadach, że problemy z aklimatyzacją. Na papierze ruch rozsądny, może w innej sytuacji by to wypaliło, ale wyszło jak wyszło.

  - Hinokio - na pewno dobrze, że skrócono wypożyczenie ze Stali. Generalnie prezentował się dobrze, uniwersalny zawodnik. Szkoda, że przytrafiła się kontuzja. Transfer na +

  - Dieng - chaos chaos i jeszcze raz chaos. Jeśli ma zostać to nie widzę go na tę chwilę w pierwszym składzie. Na ten moment na minus, oby przepracował dobrze okres przed sezonem i zobaczymy.

  - Doleżal - ja uważam, że mimo wszystko na plus. Generalnie napastnicy nie mają u nas łatwo. W większości meczów nie dostawał piłek. Jak już dostał dobre dośrodkowanie na głowę to strzelał. Na pewno można go lepiej zagospodarować, ale to już zadanie trenera.

  Podsumowując: jak na sytuację w której był klub i potrzebował zawodników na niemal każdą pozycję to okienko średnie z minusem. Kompletnej klapy nie było, ale z drugiej strony nikt nie zrobił naprawdę dobrego wrażenia. Liczę jednak na to, że w nowym sezonie, po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, z czystą kartą na starcie, z większości tych zawodników będzie pożytek.
  04.06.2022, 14:12 link
  Myślę, że to tylko plotka medialna. Jach chciał z Lubina jak najszybciej wyjechać i nie sądzę żeby chciał wracać. W zasadzie od transferu do Crystal Palace nie grał poważnie w piłkę poza epizodem w Mołdawii (14 meczy) i Rakowie (24 mecze). Chłop ma 28 lat i najważniejsze dla rozwoju lata spędził w rezerwach lub na ławce.  Co do samej polityki transferowej klubu to niestety w obecnej sytuacji Zagłębie musi szukać okazji za granicą lub brać wyróżniających się graczy z niższych lig. Kupować kogo chcemy to będziemy jak zrobimy kilka transferów za miliony euro. Ale czy to źle? Niekoniecznie. Po pierwsze uczy racjonalności działań, dłuższego planowania. Po drugie taki model się może sprawdzić wystarczy spojrzeć na Raków i skąd przyszli np. Ivi Lopez, Ben Lederman albo Piątowski (wyciągnięty z naszych rezerw). Nasze najlepsze strzały transferowe to też większości gracze nieoczywiści jak Szysz, Czerwiński, Świerczok. Tylko wszystko jak zawsze rozbija się o profesjonalizm. osób zarządzających.
  01.06.2022, 14:28 link
      1 Jasmin Burić    89 Kacper Bieszczad    22 Szymon Weirauchobrońcy    5 Aleks Ławniczak    27 Bartłomiej Kłudka    2 Bartosz Kopacz    26 Kacper Chodyna    24 Kacper Lepczyński    74 Kamil Kruk    45 Kamil Sobczak    77 Mateusz Bartolewskipomocnicy    16 Adam Ratajczyk    19 Daniel Dudziński    9 Erik Daniel    41 Filip Kocaba    18 Filip Starzyński    14 Jakub Żubrowski    80 Kacper Masiak    33 Koki Hinokio    99 Łukasz Łakomy    28 Mateusz Kizyma    25 Patryk Kusztal    7 Saša Živec    21 Tomasz Pieńkonapastnicy    29 Cheikhou Dieng    13 Karol Podliński    15 Martin Doležal    36 Oliwier Sławiński    20 Rafał Adamski  Kilku jeszcze zostało ;) Dlaczego nie liczyć młodych? Przecież np. Bieszczad czy Łakomy to podstawowi gracze.
  30.05.2022, 13:24 link
  @Olo77 jest napisane po polsku w tym wywiadzie jakich zawodników szukamy… więc nie musiałem się nad tym zastanawiać ;) Nie takich co chcą odcinać kupony i doczekać do emerytury, tylko takich którzy będą chcieli się w Zagłębiu pokazać i wybić. Do tej pory było inaczej, jak rozumiem ma się to właśnie zmienić. Ma być zespół, ma mieć charakter. Co do stylu gry to jest wywiad na YT ze Stokowcem, który mówi że zachęca zawodników do odważniejszej gry i żeby wydobyć z nich potencjał. Ja daję kredyt zaufania, liczę że będziemy potrafili grać fajnie w piłkę. Nie od wczoraj wiadomo, że dla KGHM Zagłębie nie jest priorytetem, ale przy mądrym zarządzaniu klub może być samowystarczalny. Jest jakiś plan na Zagłębie. Czy będzie to plan jak Jankowskiego przez który niemal nie spadliśmy czy faktycznie mądra wizja to czas pokaże. :soccer:
  29.05.2022, 20:15 link
  @Dhartha wolę kogoś kto twardo stąpa po ziemi niż jakiegoś bajkopisarza. Mowa jest o przyszłym sezonie przecież. Uważasz, że teraz Zagłębie ma takie możliwości żeby walczyć na równi z Rakowem, Lechem czy Pogonią o mistrza? Jesteśmy kilka lat do tyłu przez beznadziejne zarządzanie klubem. Ledwo się utrzymaliśmy. Nikt nie będzie płakał jak wygramy ligę czy wywalczymy puchary, ale trzeba na sprawy patrzeć realnie. Po co przystępują do sezonu? Jest wyraźnie powiedziane: "Wiem, że to trochę słowo wytrych, ale w każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo. Najważniejsze, aby Zagłębie sprawiało radość swoim kibicom." Nie wiem po co się czepiasz tych gabinetów czy kiełbas, przecież o to został zapytany, to odpowiedział.
  26.05.2022, 22:44 link
  Moim zdaniem Burlikowski mówi rozsądnie. Po co jakieś wielkie deklaracje. Będziemy walczyć o mistrza czy o puchary? Przykro to mówić, ale z czym do ludzi. W klubie od dłuższego czasu był bałagan: brak wspólnej wizji, duża rotacja zawodników w tym większość wątpliwej jakości, odejście kilku kluczowych graczy, nowy trener. Porównałbym to do domu, w którym było kilka ekip remontowych i każda odwaliła jakąś fuszerkę na etapie projektu i wykonania. Teraz przyszedł ktoś kto ma to ogarnąć, ale nie spodziewajcie się, że wystarczy wymienić dywan czy odmalować, żeby wszystko grało. Zagłębie ma walczyć w każdym meczu o zwycięstwo, a co z tego będzie to czas pokaże. Jak da nam to wysokie miejsce to super. Trzeba wszystko poukładać żeby stworzyć solidne podstawy do rozwoju. Co do ruchów transferowych, to cieszy zapowiedź uzupełnienia kadry graczami z akademii - oby nie tylko po to żeby miał kto siedzieć na ławce. Odnośnie powrotów do Zagłębia, to pytanie kto miałby przyjść. Może być jak z Furmanem, który po powrocie do Płocka z Turcji grał dużo słabiej, a może jak ze Świerczokiem, który wrócił i wciągnął ligę nosem. Bezpieczniej na pewno podpisać kogoś kogo się już zna i kto zna klub, niż kota w worku z II-III ligi hiszpańskiej czy włoskiej.  @rafi taki wywiad się ukazał na weszło, bo redaktor z tego portalu zrobił wywiad. Na stronie klubu jest wywiad video - wiadomo, że nasi dziennikarz nie będą tak dociekliwi ;)  @amateo większość z tej listy to szrot, który przyczynił się do spadku swoich klubów. Lokilo ma jakiś potencjał, czy Ivanov solidny ograny obrońca. Górnik Zabrze raczej nie puści Higinio, dopiero co do nich przyszedł.
  15.05.2022, 22:45 link
  @Olo77 Wcale nie miało na decyzję Hładuna czy Poręby wpływu to, że:

  1. Zagłębie od dłuższego czasu nie gra o wyższe cele (jak przychodził Stokowiec to żeby ratować klub przed spadkiem),

  2. klub był źle zarządzany i odpowiednio wcześnie nie zostały kontrakty przedłużone

  3. dostali oferty dobrych kontraktów z lepszych piłkarsko klubów

  Twierdzisz, że jak usłyszeli, że będzie ich trenował Stokowiec, to od razu zadzwonili do swoich agentów żeby im ogarnęli jakiś nowy klub? Bądźmy poważni.  Nie wiem co masz na myśli, pisząc że "Hinokio już był sprowadzony na ziemię". Początkowo dobrze wprowadził się do zespołu, ale miał potem 2-3 mecze, gdzie był mniej efektywny, zaliczał straty i miał prawo usiąść na ławce. Tak jak siadali na ławce Szysz, Łakomy, Chodyna i inni. Może ostatecznie dobrze, bo w ostatnich 3 meczach ci właśnie zawodnicy dźwignęli grę. Pewnie i Japończyk miałby szansę, gdyby nie kontuzja.  Ta runda to było gaszenie pożaru., Moim zdaniem nie ma co oceniać długofalowo tego jak w tej rundzie wyglądało Zagłębie, bo wiele rzeczy się zmieni, chociażby kadra i tak naprawdę to dopiero teraz się zacznie budowanie czegokolwiek, a nie ratowanie przez zawaleniem.
  15.05.2022, 19:19 link
  @Olo77 Chyba wrzuciłeś wszystkie tematy do jednego worka z napisem Stokowiec... Nie wiem, co ma wspólnego z tym, że Poręba czy Hładun odejdą za darmo, bo dogadali się z nowymi klubami przed jego przyściem. Hinokio złamał obojczyk w meczu ze Stalą i nie mógł już zagrać w tym sezonie.

  Zadanie było jasne - utrzymać Zagłębie w ekstraklasie. Zadanie wykonane. Teraz będzie czas bez presji na przygotowanie do nowego sezonu, dajmy szansę.
  15.05.2022, 08:28 link
  Każdy z nas kibiców na pewno cieszy się z utrzymania, ale na pewno nie jest zadowolony z tego, że w ogóle musieliśmy o pozostanie w ekstraklasie walczyć do niemal ostatniej kolejki. Mimo wszystko wolę być optymistą i liczę, że w następnym sezonie Zagłębie będzie nas cieszyć fajną grą i wysokim miejscem.