Trener Zagłębia Lubin Leszek Ojrzyński po porażce z Pogonią Szczecin nie ukrywał rozczarowania postawą swojego zespołu i przyznał, że drużynie ponownie zabrakło jakości w ofensywie.

Leszek Ojrzyński (trener Zagłębia Lubin)

- Gratulacje dla Pogoni, bo była dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Od pierwszego gwizdka nie byliśmy sobą. Chcieliśmy wyjść wyżej i grać odważniej, ale na boisku wyglądało to zupełnie inaczej. Przez całą pierwszą połowę broniliśmy się nisko i prowokowaliśmy kolejne sytuacje dla rywala. Mieliśmy kilka okazji po stałych fragmentach gry, ale było ich zdecydowanie za mało. Dodatkowo kontuzja Jakuba Kolana utrudniła nam funkcjonowanie, bo musiał opuścić boisko. Szacunek dla Jana Biegańskiego, który przyszedł później do naszej szatni i przeprosił Kubę za to starcie. Byliśmy dziś bezzębni i brakowało nam energii, mimo że wszyscy wiedzieliśmy, o jaką stawkę gramy. W 77. minucie popełniliśmy kilka błędów przy jednej akcji i to wystarczyło, żeby Pogoń zdobyła bramkę. W końcówce graliśmy już bardziej ryzykownie, dlatego Nalepa i Michalski częściej wchodzili do przodu. Szkoda tego spotkania, bo przegraliśmy ostatni domowy mecz w sezonie.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

KGHM Zagłębie Arena 15-05-2026, 18:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 33. kolejka

0:1
(0:1)
źródło: zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (16)


19.05.26 09:13
guest profile picture
Panie Ojrzyński takie dziadostwo i granie trzema defensywnymi pomocnikami jak ostatnio z Pogonią ..w przyszłym sezonie juz nie przejdzie 
 

processing comment 4 0
17.05.26 12:44
guest profile picture
Zastanowmy sie chwile. Byl Stokowiec : ciagla rotacja, sciaganie ofensywnych i wpuszczanie drwali. Byl Fornalik : odrzucenie Bohara i Munoza. Ojrzyn : chyba nie ma sensu nawet komentowac. U nas od lat trenerzy (o ile im sie wielce zachce punktowac) licza wylacznie na defensywe. Budowanie mentalu na tym aby przede wszystkim nie stracic jest o tyle glupia strategia ze w druzynie nie panuje mysl przewodnia typu "chcemy wygrywac, strzelac i przec do przodu" tylko czyscimy, murujemy, przeszkadzamy. To jest antyfutbol. Dlatego zawsze po bramkach sie cofamy a jak rywal przyciska to jestesmy osrani i glupiejemy. W Zabrzu Leszek powiedzial ze wrocilismy na wlasciwe tory. Nigdzie nie wrocilismy, bo przy takim trenowaniu i warsztacie nie istnieja zadne tory. My nie gramy w pilke.  Tu nie ma zaszczepionej zadnej mysli u tych chlopakow. Tacy pilkarze jak Mlinaric, Regula czy Sypek sie tu mecza. Zauwazcie ze w tej smiesznej lidze wystarczyla kooperacja dwoch sprytnych technikow jak Rocha z Regula zeby w dwojke dac mase punktow. A teraz wyobrazcie sobie gdyby oni dalej byli razem indo tego byl ofensywny rozgrywajacy zamiast bezmyslnego i wolnego Dabrowskiego i jakies sensowne skrzydla. Walczylibysmy o podium na pewno. Ale jest trener ktory nie ma pojecia o ofensywie. Ma pojecie o wykorzystywaniu prezentow i o murarce. Dlatego przez kilka tygodni moglismy myslec o pucharach, tymczasem Ojrzynski caly czas myslal o utrzymaniu. Taki mental to jedna wielka BEZNADZIEJA. Ja juz dziekuje za ta beznadzieje. Nie mozna na to patrzec i wiecznie grac o psi chuj.

processing comment 3 0
16.05.26 14:48
Kogo on mi przypomina no no ano Stokowca !!! Opowieści z krypty i mchu ! A kiedy byliście sobą ? Facet się okopał i nie chce wyjść ze swojego okopu minimalizmu i kunktatorstwa !!! Trener wart wielkości klubu !!!

processing comment 14 0
16.05.26 12:01
Podsumowując cały sezon to wynik zrobiony ponad stan, przed rozpoczęciem sezonu byliśmy głównym kandydatem do spadku, a w pewnym momencie pokazaliśmy, że możemy zagrać o podium i w tym momencie minimalizm i przekleństwo tego klubu było silniejsze. Od jakiegoś czasu przestałem się oszukiwać, że kiedyś będzie dobrze bo nie będzie dopóki sterują tym przypadkowi polityczni ludzie, właściciela innego raczej nie będzie bo jakby obecny się wycofał to klub się zawinie. Pozostało nam tylko obserwować i nie mieć złudnej nadziei... 

processing comment 16 0
16.05.26 11:46
Niech wyp.... Z Lubina jeb.... minimalista i tak możecie mnie zbanować bo człowiek ma dość dego kurwidołka.

processing comment 13 1
16.05.26 11:25
guest profile picture
Obiektywny (Gość)
Spójrzmy prawdzie w oczy - u Ojrzyna to i Messi siedzaiłby na ławce bo nie biega w obronie, i tak kończa wszyscy ofensywni - lepszy marny wyrobnik który biega niż ktoś kto zrobi różnicę - i jeszcze jedno przegralismy bo Kolan złapał kontuzję - a co to jest Ronaldo że bez niego tracimy połowę wartości, no bez jaj trenerze

processing comment 11 0
16.05.26 08:53
guest profile picture
Emeryt (Gość)
Trenerze to że drewno ściągnięto jako wzmocnienie musiałeś to zaakceptować. Mogłeś zrezygnować z prowadzenia drużyn. Bałeś się znowu bezrobocia. Teraz na siłę będziesz się trzymał stołka. A Twoje komentarze po meczu to potwierdzają.

processing comment 14 0
16.05.26 00:02
Z całym szacunkiem dla piłkarzy trenera i wszystkich w klubie , wy nie chcecie pucharów taka jest rzeczywistość,bo będzie trzeba wydać dodatkową kasę tak niestety ten mecz wygląd nie wygrajmy,a jak przegramy to nawet lepiej zawsze się wytłumaczenie znajdzie.W przyszłym sezonie z taką grą spadek i koniec klubu jak Bełchatów i kilka innych klubów górniczych zróbcie zdjęcie tego komentarza bo tak będzie równia pochyła dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców którzy zostali oszukani że można coś więcej w tym klubie 

processing comment 21 0
15.05.26 22:57
guest profile picture
Dobra widzę, pojawiła się kilka minut temu na oficjalnym kanale na YT :-)

processing comment 5 0
15.05.26 22:56
guest profile picture
Gdzie się podziały pełne zapisy z konferencji wraz z pytaniami dziennikarzy?

processing comment 7 0
15.05.26 22:32
guest profile picture
Ojrzyński  twoje  pomysły  taktyczne  w  meczach  u  siebie  to  profanacja  piłki  nożnej. Wstyd  i  kompromitacja  kolejny  raz  i  tego  jest  za  dużo.

processing comment 18 0
15.05.26 22:08
guest profile picture
Panie Leszku to był Kabaret.Po co Panu transfery ofensywnie grających piłkarzy jak pan stoisz autobusem w polu karnym.Kto tu przyjdzie się rozwijać i uczyć gry jak pana taktyka to 30% posiadanie piłki.GRA BEZ PIŁKI. To każdy ofensywnie grający piłkarz siedzi na ławie.Ten Sezon i pkt uratowały pana przed linczem za takie olanie końcówki sezonu.ZAKAPIOR Dąbrowski już gotowy na kolejne sezony.

processing comment 16 1
15.05.26 21:56
guest profile picture
My nie jestesmy soba od paru dobrych meczy od kiedy widmo  gry w pucharach zajzalo w oczy wlascicieli klubu. 

processing comment 17 0
15.05.26 21:47
guest profile picture
Lechu ale cyrk odwalacie

processing comment 17 0
15.05.26 21:46
guest profile picture
Piter74 (Gość)
Wręcz odwrotnie , wlaśnie byliście sobą. Człowieku promujesz antyfutbol , jak sie to ogląda to można dostać obrzydzenia do piłki nożnej

processing comment 19 0
15.05.26 21:39
guest profile picture
Obiektywny (Gość)
Co Ty Lechu znowu gadasz? Własnie że dziś byliśmy sobą tak jak w całym sezonie, wychodzimy na "mocarną Pogoń" dwoma ofensywnymi zawodnikami (Kowalczyka nie liczę, bo biegął bez ładu i składu tak jak mu kazałeś) w meczu, który trzeba wygrać, żeby ugrać coś więcej, remis i porażka w sumie dawały nam to samo czyli nicTak samo wyszliśmy na Bruk-Bet, na Arkę - fart Ci się skończył i tylePluj sobie w brodę bo to efekt Twojej taktyki, gry na udo i jechania na farcie - mogłeś coś wygrać a przegrałeś - "miałeś Chamie złoty róg ostał Ci się ino sznur"

processing comment 19 0