II drużyna

Zagłębie II Lubin

Drugi zespół to ostatni szczebel akademii oraz bezpośrednie zaplecze grającego w PKO Ekstraklasie Zagłębia Lubin. To właśnie do tej drużyny, po osiągnięciu odpowiedniego wieku, trafiają najbardziej utalentowani zawodnicy z młodszych grup AP KGHM Zagłębie oraz pozytywnie zweryfikowani kandydaci z innych drużyn, których klub zdecydował się pozyskać na zasadzie transferu lub wypożyczenia.

W myśl koncepcji funkcjonowania AP KGHM Zagłębie, akademia to pierwsze miejsce, w którym pierwsza drużyna powinna szukać wzmocnień. Stąd też widzimy, że część zawodników grających w rezerwach jest zgłoszona także do rozgrywek ekstraklasy przez pierwszy zespół.

Osobną rolą rezerw jest to, że spełniając określone warunki może w nich zagrać zawodnik pierwszej drużyny. Często ma to miejsce w sytuacji, gdy dany piłkarz potrzebuje nadrobić zaległości po kontuzjach lub po prostu nie mieści się w składzie pierwszej drużyny.

W sezonie 2022/2023 Zagłębie II Lubin występuje na poziomie centralnym w eWinner 2. Lidze.

Sztab szkoleniowy Zagłębia II Lubin:

• Jarosław Krzyżanowski - I trener
  • Paweł Sochacki - II trener
  • Krzysztof Ciuksa - asystent trenera
  • Tomasz Król - trener bramkarzy
  • Łukasz Spychalski - trener bramkarzy
  • Monika Garboś - trener przygotowania motorycznego
  • Dawid Hołda - fizjoterapeuta

Kadra Zagłębia II Lubin na sezon 2022/2023:

• Bramkarze: Jakub Bielak, Kamil Bielikow, Dawid Radziński.
  • Obrońcy: Jakub Rogalski, Michał Bogacz, Adam Borkowski, Hubert Czerwiński, Kamil Fura, Jakub Kolan, Wiktor Maliszewski, Igor Orlikowski, Szymon Panasiuk, Milan Posmyk, Kamil Sochań, Adam Zajac (Słowacja).
  • Pomocnicy: Mateusz Chmarek, Rafał Dzidek, Szymon Karasiński, Oskar Kozdroń, Paweł Kruszelnicki, Aleksander Kubacki, Jakub Łoboda, Maciej Maćków, Maksymilian Nowak, Dawid Paraszczak, Odyseusz Sygieniewicz, Szymon Tarkowski, Dominik Więcek, Kacper Zając.
  • Napastnicy: Wojciech Szafranek, Kasjan Frankowski, Adam Matysek.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022