mkszaglebie.pl

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Tabela po 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023 

Poz Drużyna M Pkt Z R P Br
1 Raków Częstochowa 17 41 13 2 2 35-12
2 Legia Warszawa 17 32 9 5 3 24-19
3 Widzew Łódź 17 29 9 2 6 22-17
4 Pogoń Szczecin 17 29 8 5 4 29-25
5 Wisła Płock 17 28 8 4 5 29-24
6 Lech Poznań 16 28 8 4 4 20-15
7 Stal Mielec 17 27 8 3 6 25-22
8 Cracovia 17 25 7 4 6 18-12
9 Warta Poznań 17 25 7 4 6 18-16
10 Radomiak Radom 17 23 7 2 8 21-23
11 Śląsk Wrocław 17 21 5 6 6 17-22
12 Górnik Zabrze 16 20 5 5 6 25-26
13 Jagiellonia Białystok 17 18 4 6 7 25-26
14 Zagłębie Lubin 17 17 4 5 8 13-27
15 Piast Gliwice 17 16 4 4 9 18-22
16 Lechia Gdańsk 16 14 4 2 10 16-29
17 Korona Kielce 17 13 3 4 10 17-26
18 Miedź Legnica 16 12 3 3 10 18-27

Klasyfikacja strzelców po 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023  

Gole

Imię i nazwisko 

9 Davo (Wisła Płock), Saïd Hamulic (Stal Mielec)
8 Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok)
7 Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Mikael Ishak (Lech Poznań), Jakub Łukowski (Korona Kielce), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze 1, Raków Częstochowa 6), Szymon Włodarczyk (Górnik Zabrze)
6 Flávio Paixão (Lechia Gdańsk), Ángelo Henríquez (Miedź Legnica), Rafał Wolski (Wisła Płock)
5 Vladislavs Gutkovskis (Raków Częstochowa), Josué (Legia Warszawa), Ivi López (Raków Częstochowa), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Jordi Sánchez (Widzew Łódź), Kamil Wilczek (Piast Gliwice), Adam Zreľák (Warta Poznań)
4 Maciej Domański (Stal Mielec), Benjamin Källman (Cracovia), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Maurides (Radomiak Radom), Michał Rakoczy (Cracovia), Michał Skóraś (Lech Poznań), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Piotr Wlazło (Stal Mielec)
3 Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Roberto Alves (Radomiak Radom), Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin), Chuca (Miedź Legnica), Robert Dadok (Górnik Zabrze), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Erik Expósito (Śląsk Wrocław), Filipe Nascimento (Radomiak Radom), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Władysław Koczerhin (Raków Częstochowa), Marko Kolar (Wisła Płock), Luís Machado (Radomiak Radom), Patryk Makuch (Cracovia), Miguel Luís (Warta Poznań), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Kanji Okunuki (Górnik Zabrze), Patrick Olsen (Śląsk Wrocław), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa), Luka Zahovič (Pogoń Szczecin), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)
2 Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Rafał Adamski (Zagłębie Lubin), Afonso Sousa (Lech Poznań), Michael Ameyaw (Piast Gliwice), Dawid Błanik (Korona Kielce), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin), Martin Doležal (Zagłębie Lubin), Jan Grzesik (Warta Poznań), Mateusz Grzybek (Radomiak Radom), Marek Hanousek (Widzew Łódź), Erik Janža (Górnik Zabrze), João Amaral (Lech Poznań), Damian Kądzior (Piast Gliwice), Mateusz Kowalski (Jagiellonia Białystok), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Dominik Kun (Widzew Łódź), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Mateusz Lewandowski (Wisła Płock), Patryk Lipski (Widzew Łódź), Ernest Muçi (Legia Warszawa), Jakub Myszor (Cracovia), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Nené (Jagiellonia Białystok), Koldo Obieta (Miedź Legnica), Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Constantin Reiner (Piast Gliwice), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Deian Sorescu (Raków Częstochowa), Dimítris Stavrópoulos (Warta Poznań), Strátos Svárnas (Raków Częstochowa), Filip Szymczak (Lech Poznań), Kristián Vallo (Wisła Płock), Damian Warchoł (Wisła Płock), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Maciej Żurawski (Warta Poznań)
1 Rafał Augustyniak (Legia Warszawa), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Maciej Bortniczuk (Jagiellonia Białystok), Carlitos (Legia Warszawa), Fedor Černych (Jagiellonia Białystok), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Heorhij Citaiszwili (Lech Poznań), Milan Corryn (Warta Poznań), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Karol Danielak (Widzew Łódź), Enis Destan (Warta Poznań), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Michał Feliks (Radomiak Radom), Tornike Gaprindaszwili (Zagłębie Lubin), Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec), Daníel Leó Grétarsson (Śląsk Wrocław), Kristoffer Hansen (Widzew Łódź), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Fabian Hiszpański (Stal Mielec), Dennis Jastrzembski (Śląsk Wrocław), Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Mattias Johansson (Legia Warszawa), Jorge Félix (Piast Gliwice), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal Mielec), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Jewhen Konoplanka (Cracovia), Michał Kopczyński (Warta Poznań), Martin Kreuzriegler (Widzew Łódź), Anton Krywociuk (Wisła Płock), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Nika Kwekweskiri (Lech Poznań), Nahuel Leiva (Śląsk Wrocław), Jakub Lewicki (Jagiellonia Białystok), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Florian Loshaj (Cracovia), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Mateusz Matras (Stal Mielec), Szymon Matuszek (Miedź Legnica), Mato Miloš (Widzew Łódź), Santiago Naveda (Miedź Legnica), Maik Nawrocki (Legia Warszawa), Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Aleksander Pawlak (Wisła Płock), Kyryło Petrow (Korona Kielce), Jacek Podgórski (Korona Kielce), Tomáš Přikryl (Jagiellonia Białystok), Raphael Rossi (Radomiak Radom), Adam Ratajczyk (Stal Mielec), Matej Rodin (Cracovia), Lindsay Rose (Legia Warszawa), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Piotr Samiec-Talar (Śląsk Wrocław), Rauno Sappinen (Piast Gliwice), Mateusz Skrzypczak (Jagiellonia Białystok), Kacper Smoliński (Pogoń Szczecin), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Jakub Sypek (Widzew Łódź), Dawid Szymonowicz (Warta Poznań), Maciej Śliwa (Miedź Legnica), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Miłosz Trojak (Korona Kielce), Fran Tudor (Raków Częstochowa), Kristoffer Velde (Lech Poznań), Yuri Ribeiro (Legia Warszawa), Paweł Żyra (Stal Mielec).
Gole samobójcze Jon Aurtenetxe (Miedź Legnica), Javier Ajenjo Hyjek (Śląsk Wrocław), Patryk Janasik (Śląsk Wrocław), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Robert Ivanov (Warta Poznań), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) - 2 gole, Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Bojan Nastić (Jagiellonia Białystok), Kamil Pestka (Cracovia), Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock), David Stec (Lechia Gdańsk), Grzegorz Szymusik (Korona Kielce).

Klasyfikacja asystentów po 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2022/2023

  • 6 ASYST: Rafał Wolski (Wisła Płock).
  • 5 ASYST: Damian Kądzior (Piast Gliwice), Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Damian Rasak (Wisła Płock), Fran Tudor (Raków Częstochowa).
  • 4 ASYSTY: Erik Janża (Górnik Zabrze), Maurides (Radomiak Radom), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Kristian Vallo (Wisła Płock), Paweł Wszołek (Legia Warszawa).
  • 3 ASYSTY: Davo (Wisła Płock), Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Maciej Domański (Stal Mielec), Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Victor Garcia (Śląsk Wrocław), Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Hubert Matynia (Miedź Legnica), Ernest Muci (Legia Warszawa), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Kajetan Szmyt (Warta Poznań), Stratos Svarnas (Raków Częstochowa), Adam Zrelak (Warta Poznań).
  • 2 ASYSTY: Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Dawid Błanik (Korona Kielce), Carlitos (Legia Warszawa), Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Karol Danielak (Widzew Łódź), Ilkay Durmus (Lechia Gdańsk), Daniel Leo Gretarsson (Śląsk Wrocław), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Said Hamulic (Stal Mielec), Mikael Ishak (Lech Poznań), Josue (Legia Warszawa), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Dominik Kun (Widzew Łódź), Mikołaj Lebedyński (Stal Mielec), Filipe Nascimento (Radomiak Radom), Nene (Jagiellonia Białystok), Dani Pacheco (Górnik Zabrze), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Jordi Sanchez (Widzew Łódź), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Michal Siplak (Cracovia), Filip Szymczak (Lech Poznań), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Paweł Zieliński (Widzew Łódź), Maciej Żurawski (Warta Poznań).
  • 1 ASYSTA: Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Roberto Alves (Radomiak Radom), Zoran Arsenić (Raków Częstochowa), Makana Baku (Legia Warszawa), Filip Balaj (Cracovia), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Jurich Carolina (Miedź Legnica), Thabo Cele (Radomiak Radom), Bartłomiej Ciepiela (Stal Mielec), Alan Czerwiński (Lech Poznań), Szymon Czyż (Raków Częstochowa), Conrado (Lechia Gdańsk), Adrian Danek (Korona Kielce), Cheikhou Dieng (Zagłębie Lubin), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Marcin Flis (Stal Mielec), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Dominik Furman (Wisła Płock), Jens Martin Gammelby (Miedź Legnica), Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec), Krystian Getinger (Stal Mielec), Guram Giorbelidze (Zagłębie Lubin), Jan Grzesik (Warta Poznań), Javier Ajenjo Hyjek (Śląsk Wrocław), Rafał Janicki (Górnik Zabrze), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Jakub Jugas (Cracovia), Otar Kakabadze (Cracovia), Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk), Benjamin Kallman (Cracovia), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Michał Kaput (Radomiak Radom), Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal Mielec), Aleksandros Katranis (Piast Gliwice), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Gabriel Kirejczyk (Piast Gliwice), Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Marko Kolar (Wisła Płock), Martin Konczkowski (Śląsk Wrocław), Jewhen Konoplianka (Cracovia), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Kamil Kruk (Zagłębie Lubin), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Leandro (Radomiak Radom), Nahuel Leiva (Śląsk Wrocław), Filip Lesniak (Wisła Płock), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Florian Loshaj (Cracovia), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Luis Machado (Radomiak Radom), Niilo Maenpaa (Warta Poznań), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Przemysław Maj (Stal Mielec), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Carlos Julio Martinez (Miedź Legnica), Luis Mata (Pogoń Szczecin), Mateusz Matras (Stal Mielec), Konrad Matuszewski (Warta Poznań), Nemanja Mijusković (Miedź Legnica), Radosław Murawski (Lech Poznań), Jakub Myszor (Cracovia), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Bojan Nastić (Jagiellonia Białystok), Janusz Nojszewski (Korona Kielce), Fabio Nunes (Widzew Łódź), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Joel Pereira (Lech Poznań), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Pedro Rebocho (Lech Poznań), Robert Pich (Legia Warszawa), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Michał Rakoczy (Cracovia), Adam Ratajczyk (Stal Mielec), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Piotr Samiec-Talar (Śląsk Wrocław), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Oskar Sewerzyński (Korona Kielce), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Afonso Sousa (Lech Poznań), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Miłosz Szczepański (Warta Poznań), Serafin Szota (Widzew Łódź), Jewgienij Szykawka (Korona Kielce), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Dalibor Takac (Korona Kielce), Kristers Tobers (Lechia Gdańsk), Grzegorz Tomasiewicz (Piast Gliwice), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Kostas Triantafyllopulos (Pogoń Szczecin), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Nobert Wojtuszek (Górnik Zabrze), Luka Zarandia (Korona Kielce), Mario Zebić (Korona Kielce), Benedikt Zech (Pogoń Szczecin), Luka Zahović (Pogoń Szczecin).

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022