W 4. kolejce III grupy III ligi Zagłębie II Lubin uległo na obiektach akademii LKS-owi Goczałkowice-Zdrój 1:2.

Zagłębie II Lubin przystępowało do meczu z LKS-em Goczałkowice-Zdrój uskrzydlone dwoma zwycięstwami z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Miedzią II Legnica. Doświadczony zespół z Goczałkowic-Zdroju przegrał z MKS-em Kluczbork oraz wygrał z Piastem Żmigród.

Choć w dwóch poprzednich meczach nasi młodzi zawodnicy grali od rywala dużo lepiej, to niestety w sobotnim pojedynku z formą było już gorzej.

Gola na 1:0 strzeliliśmy co prawda już w 7 minucie spotkania, gdy Bartosz Zynek odwrócił się i precyzyjnie uderzył na bramkę, dając nam prowadzenie. Prowadzić jednak mogliśmy już od 4. minuty, jednak Błażej Czuban w dość nietypowy sposób wykonał rzut karny i trafił w poprzeczkę.

Nie za długo nacieszyliśmy się z prowadzenia. Już w 11. minucie meczu Filip Matuszczyk pokonał Dominika Kalinowskiego i od tej pory na tablicy wyników widniał remis 1:1. Doświadczony zespół gości kontrolował przebieg meczu i do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po przerwie grą naszej drużyny nie wyglądała zbyt dobrze. Efektem tego było trafienie na 2:1 dla Goczałkowic-Zdroju autorstwa Bartosza Marchewki.

Paradoksalnie po stracie drugiego gola nasi piłkarze ruszyli do ataku, grali szybciej, z większym pomysłem i zaczęli stwarzać sytuację pod bramką gości. Niestety nie udało się już odwrócić losów meczu i trzy punkty pojechały do Goczałkowic-Zdroju. Trzeba przyznać, że z perspektywy całego meczu ten rezultat jest sprawiedliwy. Nam pozostaje trzymać kciuki za naszych młodych piłkarzy w kolejnych meczach.