Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów

Stadion Zagłębia 09-10-2021 11:00, Sparing, Przerwa reprezentacyjna

(1:0)

Raport niedostępny!

Gra kadra, a więc pauzuje Ekstraklasa. Zagłębie Lubin jednak nie próżnuje. Już w sobotę „Miedziowi” sparingowo zmierzą się z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Zapraszamy do lektury krótkiej zapowiedzi tego spotkania.

Nastroje w Lubinie? Nienajgorsze, choć ostatnia porażka Zagłębia z Jagiellonią pozostawia spory niedosyt. Wszak w przypadku zwycięstwa mielibyśmy na swoim koncie aż pięć ligowych zwycięstw z rzędu. A to w przypadku "Miedziowych" zdaję się być wręcz niewiarygodne. Łatka ekipy która raz wygra, raz przegra, potem zremisuje przylgnęła do klubu ze stolicy polskiej miedzi na dobre. Ostatnimi czasy udało się jako tako ustatkować pod względem stricte wynikowym, oby tylko stare demony nie powróciły. Najbliższe spotkanie o stawkę zagramy dopiero w poniedziałek, 18 października. Wtedy na wyjeździe zmierzymy się ze Stalą Mielec.

Między innymi po to, by nie zaburzyć mikrocyklu meczowego „Miedziowi” rozegrają sparing z głogowskim Chrobrym. W sobotnim meczu zabraknie na pewno Lorenco Simicia, Damiana Oko, Jewgienija Baszkirowa, Jakuba Żubrowskiego i Mateusza Bartolewskiego (wszyscy kontuzje). Na zgrupowaniu młodzieżówki przebywają także Kamil Kruk oraz Łukasz Poręba. Ze zgrupowania kadry U-20 przedwcześnie powrócili Kacper Bieszczad i Adam Ratajczyk. Pozostali podopieczni Dariusza Żurawia powinni być gotowi do dyspozycji. Niewykluczone, że swoją szansę otrzymają młodzieżowcy, zgarniający jak dotąd „ogony”.

Nasi najbliżsi rywale zajmują aktualnie 10. lokatę w tabeli Fortuna I ligi. Chrobry ma na swoim koncie piętnaście „oczek”, na które składają się: cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz cztery porażki. W zeszłej kolejce głogowianie podzielili się punktami z aspirującą do awansu, faworyzowaną Koroną.

Pierwszy gwizdek arbitra meczu Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów wybrzmi w sobotę punktualnie o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte dla kibiców oraz przedstawicieli mediów. Wstęp jest wolny, dla wszystkich chętnych otwarte zostaną bramy sektora A2.

W rozgrywanym podczas przerwy na kadrę meczu sparingowym Zagłębie Lubin, wzbogacone o kilku młodych zawodników z rezerw, zremisowało 1:1 z Chrobrym Głogów - 10. drużyną Fortuna 1. Ligi. Jedynego gola dla "Miedziowych" zdobył w 14. minucie Kacper Chodyna.

W 1. minucie nieźle pokazał się Tomasz Pieńko, ale całą akcję spalił Tomas Zajić. Aktywny był na początku meczu młody skrzydłowy Zagłębia. Goście odpowiedzieli około 10 minut później, gdy z rzutu wolnego centrował Adam Banasiak, a uderzał Tomasz Cywka. Bez większych problemów interweniował jednak Dominik Hładun. W 14. minucie objęliśmy prowadzenie. Świetną piłkę posłał Ilja Żygulow, urwał się Kacper Chodyna, który będąc oko w oko z golkiperem Chrobrego, nie pozostawił mu złudzeń. W 23. minucie dublet mógł ustrzelić Chodyna. Mianowicie, zakotłowało się w szesnastce głogowian, piłka trafiła pod nogi „Kapiego”, który trafił w słupek. Tym samym na tablicy wyników wciąż widniał rezultat 1:0. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem gry w środku pola. Żaden z zespołów nie stworzył sobie zbyt klarownej sytuacji do zdobycia gola. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy z prawej strony pokazał się Patryk Kusztal, który dograł do Kacpra Lepczyńskiego. Niestety, ale stoper „Miedziowych” nie zdołał pokonać Karola Dybowskiego. Do przerwy na tablicy wyników widniało 1:0, choć przewaga lubinian była widoczna.

W 56. minucie Chrobry wyrównał, choć niewiele zapowiadało taki obrót boiskowych zdarzeń. Kapitalnym uderzeniem popisał się Dennis van der Heijden, a nic do powiedzenia nie miał w tej sytuacji Dominik Hladun. Dwanaście minut później z dystansu próbował Łukasz Łakomy, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Lubinianie próbowali odpowiedzieć, nienajgorszą zmianę dał aktywny jak zawsze Erik Daniel, który kilkukrotnie dał się we znaki głogowskim defensorom. Nas zbulwersowało zachowanie Mateusza Machaja, który w 89. minucie od tyłu brutalnie zaatakował nogi Erika Daniela. W meczu sparingowym takie zachowania to zwyczajna głupota, która nie powinna mieć miejsca. Całe szczęście, skrzydłowy Zagłębia wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

Zagłębie Lubin, mimo przewagi, ostatecznie zremisowało z Chrobrym Głogów, a największym pozytywem sobotniej rywalizacji jest liczba młodzieżowców, którzy otrzymali szansę. Najbliższy mecz o stawkę rozegramy w poniedziałek 18 października. Wówczas zmierzymy się na wyjeździe z mielecką Stalą.

9 października 2021, 11:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 1:1 Chrobry Głogów

bramki: Chodyna 14 - van der Heijden 57

Zagłębie Lubin

(I połowa) Dominik Hładun - Bartłomiej Kłudka, Kacper Lepczyński, Aleksandar Pantić, Kamil Sobczak - Kacper Chodyna, Ilja Żygulow, Filip Starzyński, Patryk Kusztal, Tomasz Pieńko - Tomáš Zajíc. (II połowa) Dominik Hładun (78 Alexander Steffen) - Kacper Chodyna, Aleksandar Pantić (71. Kacper Lepczyński), Ian Soler, Kamil Sobczak (71. Bartłomiej Kłudka) - Erik Daniel, Filip Starzyński (62. Łukasz Łakomy), Dawid Pakulski, Patryk Kusztal, Saša Živec - Karol Podliński.

Chrobry Głogów

Karol Dybowski (46. Rafał Leszczyński) - Michał Ilków-Gołąb (46. Marcel Ziemann), Maksym Iwanowicz (30. Michał Michalec), Mavroudís Bougaḯdis (60. Maksym Iwanowicz), Adam Banasiak (46. Jaka Kolenc) - Dominik Dziąbek (60. zawodnik testowany), Robert Mandrysz (46. Michał Rzuchowski), Tomasz Cywka (46. Mateusz Bochnak), Mikołaj Lebedyński (46. Mateusz Machaj), Paweł Tupaj - Hubert Turski (46. Dennis van der Heijden).

żółte kartki: Chodyna, Łakomy.
czerwona kartka: Mateusz Machaj (84. minuta, Chrobry, za brutalny faul).

Oceny pojawią się po pierwszych głosach użytkowników